Çorum'da hastaneden randevu alamayan gazeteci Mehmet Fatih Uysal, hastaneye yatırıldıktan dört gün sonra hayatını kaybetti.

Çorum'da gazeteci Mehmet Fatih Uysal, bir süre önce rahatsızlanarak hastaneden randevu almak istedi. 15 günlük sonra Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 20 Aralık Salı günü randevu almayı başaran Uysal, cuma günü hastaneye yatırıldı.

İleri derecede zatürre olduğu gerekçesiyle tedavi altına alınan Uysal, hastaneye yatırıldığı dördüncü gün hayatını kaybetti.

'VATANDAŞ HASTANEDEN RANDEVU ALAMIYOR'

Sözcü'nün haberine göre Uysal, sosyal medya hesabından sağlık sistemini eleştirerek "Ağır bir hastalık geçiriyorum. Bu acayip sağlık politikası sonucu ancak 15 gün sonra doktor yüzü görebildim. Çektiğimiz eziyette yanıma kar kaldı. Cuma günü de hastaneye yatacağız. Hayırlısı bakalım" diye yazdı. 

Çorum İl Başkanlığı görevinden ayrılarak CHP’den aday adayı olan Mehmet Tahtasız da Uysal’ı sağlık sisteminin öldürdüğünü iddia ederek, “Vatandaş hastanelerden randevu alamıyor. Randevu almaya başarırsa da aynı Mehmet kardeşimizde olduğu gibi geç kalıyor. İleri derecede zatürre olan Mehmet Fatih Uysal, rahatsızlandığı ilk günlerde hastaneye gidebilseydi şimdi hayatta olabilirdi” diye konuştu.

Ümit Özdağ'ın 'yağma' iddiasına kendi partisinden yalanlama geldi Ümit Özdağ'ın 'yağma' iddiasına kendi partisinden yalanlama geldi

Uysal'ın cenazesi Akşemsettin Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ulu Mezarlık’ta toprağa verildi.