Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ailesinin TÜRGEV ve Ensar vakıfları üzerinden ABD'deki paravan bir vakfa 1 milyon lira aktardığı ve kaçacağı iddiasında bulunduğu açıklamasını yayınlayan Tele1, KRT, Flash ve Halk TV’ye para cezası verdi.

Kararın ardından Halk TV söz konusu görüntüleri yeniden yayınladı. Gazeteci Can Candan, görüntülerin yayınlanması öncesi şu ifadeleri kullandı, "Hiçbir şekilde gerçeğe ulaşma konusunda bizi imtina edemez, yolumuzdan çıkaramaz. Gazetecilik yapmaya devam edeceğiz. Doğru soruları doğru kişilere soracağız. Gerçeğin üzerine yürümeye devam edeceğiz. Şimdi bir kez daha CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun o konuşmasını baştan sona yeniden yayınlayarak veriyoruz..." 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 24 Mayıs'taki grup toplantısında akşam 22.00'yi işaret etmiş ve daha sonra Twitter hesabından, ENSAR ve TÜRGEV üzerinden ABD'ye aktarılan paralar olduğunu iddia etmişti. RTÜK ise bugünkü kararında açıklamalara yer veren 4 kanala oy çokluğu ile tavandan yüzde 3 para cezası verdi.