Zelal Topçul’u kaçıran beş kişi tutuklandı

Topçul’u kaçıran 5 şüpheli, adliyeye sevk edilerek tutuklandı

Zelal Topçul’u kaçıran beş kişi tutuklandı

Mersin’de, üniversite öğrencisi kadını bindiği minibüsten zorla indirerek, kaçıran 5 şüpheli, adliyeye sevk edilerek tutuklandı.

Mersin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü birinci sınıf öğrencisi Zelal Topçul, 3 Aralık Pazar günü, ziyaret için akrabalarına giderken içinde bulunduğu minibüsün yolu kesilerek, kaçırılmıştı.

Minibüsün güvenlik kamerasına yansıyan olayı, Zelal’le “evlenmek isteyen” kuzeni Derviş Topçul’un ağabeyi Nurullah Topçul (27) ve arkadaşı Savaş Y. (22) ile birlikte gerçekleştirdiği belirlendi.

Zelal Topçul, rehin tutulduğu evden 31 saat sonra polis operasyonuyla kurtarılırken, kuzeni Derviş Topçul, ağabeyi Nurullah Topçul, Salih Y., Şeyhmus Y. ve Jiyan E., gözaltına alındı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün (7 Aralık) adliyeye sevk edildi.

Topçul’u kaçıranlardan 2’sinin amcasının oğlu olduğu, Derviş Topçul’un daha önce genç kadınla evlenmek istediği ancak kadının ve ailesinin bunu kabul etmediği öğrenilmişti.

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Derviş Topçul, Nurullah Topçul, Jiyan E., Salih Y. ve Şehmuz Y. tutuklandı.

(Kaynak: Sendika. Org)

YORUM EKLE