'Yürüyüş Dergisi Muhabiri Ebru Yeşilırmak polis tarafından vuruldu'

Yürüyüş Dergisi Muhabiri Ebru Yeşilırmak, Gazi Mahallesi'nde polisin açtığı belirtilen ateşle sırtından yaralandı. Ebru Yeşilırmak’ın polisler tarafından takip edildiği de öne sürüldü

'Yürüyüş Dergisi Muhabiri Ebru Yeşilırmak polis tarafından vuruldu'
Yürüyüş Dergisi Muhabiri Ebru Yeşilırmak, Sultangazi'ye bağlı Gazi Mahallesi'nde Baraj Yolu üzerinde özel bir araçla ilerlerken polisin açtığı belirtilen ateşle sırtından yaralandı. 

Yürüyüş Dergisi'nin sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Yeşilırmak için çağrılan ambulansa da polis ateş açtı. Ambulansı saatlerce bekleten polis, son olarak Yeşilırmak'ın sığındığı eve de baskın düzenledi. Polis, ters kelepçe yaparak, zırhlı araçla hastaneye götürdü. Hastanede de muhabirimize hiçbir sağlık çalışanı tarafından müdahale edilmesine izin verilmedi. Bu da muhabirimizin açıkça katledilmek istendiğini gösteriyor" denildi. 

Yeşilırmak'ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı.

Ebru Yeşilırmak ameliyattan çıktı. Durumunun iyi olduğu bildirildi.

JINHA’ya ulaşan bir kaynak ise Ebru Yeşilırmak'a araç içerisinden ateş eden polislerin Yeşilırmak'ı Yürüyüş Dergisi’nin bürosundan çıktığı andan itibaren takip ettiğini ve planlı bir şekilde katliam girişiminde bulunulduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 17:02
YORUM EKLE