YPG'den Kobani açıklaması: Kent merkezinde çatışma

YPG'den açıklama

YPG'den Kobani açıklaması: Kent merkezinde çatışma

Kobani’de IŞİD kuşatmasının ardından çatışmalar iki ayı aşkın bir süredir devam ediyor.

YPG'den yapılan açıklamada çatışmaların kent merkezinde sürdüğü ifade edildi.

“Doğu cephesinde Sukul Hal, Belediye caddesi ve Azadi Meydanı çevresinde çete gruplarıyla güçlerimiz arasında dün gece saat 23.00 sularında başlayan çatışmalar sabah saatlerine kadar devam etmiştir” diye açıklama yapan YPG, Belediye Caddesi’nde YPG güçlerinin karşı saldırısı sonucunda IŞİD militanlarının işgal ettiği bir noktanın kurtarıldığını, burada üç IŞİD militanının öldürüldüğünün tespit edildiğini kaydetti. Sukul Hal ve Azadi Meydanı çevresindeki ölü ve yaralı IŞİD militanı sayısının tespit edilemediğini de belirtti.

Güney cephesinde ise dün gece çete grupları ile YPG güçleri arasında yer yer çatışmaların yaşandığını vurgulayan YPG Basın Merkezi, bu alanda ölü ve yaralı çete sayısının tespit edilemediği bilgisini de paylaştı.

YPG Basın Merkezi, YPG güçlerinin Serêkaniye’nin güneybatı ve güneyinde başlattığı operasyonların da devam ettiğini duyurdu. YPG güçlerinin ilerleyişini durdurmak için IŞİD'li gruplarının dün gece Serêkaniye’nin 20 km güneyindeki Menacir köyüne yönelik sızma girişiminde bulunduğunu duyuran YPG Basın Merkezi açıklamasında şunları belirtti:

“Güçlerimizin sert karşılık vermesi üzerine alanda kısa süreli bir çatışma yaşanmış ve çete grupları püskürtülmüştür. Yaşanan çatışmalarda tespit edilebilen 3 çete üyesi öldürülmüş, 7 çete de yaralanmıştır. Bu çatışmalarda kahramanca savaşan bir yoldaşımız şehadete ulaşmıştır. Aynı gece, çatışma alanına yakın bir noktada DAIŞ çetelerinden oluşan 2 grup birbirini vurmuştur. Çete grupları uzun bir süre birbiriyle çatışmış, alınan bilgilere göre 5 çete üyesi ölmüştür.”  (ANF)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER