YPG'den IŞİD saldırılarına ilişkin açıklama

YPG Basın Merkezi Kobani’de yaşanan çatışmalara ilişkin açıklama yaptı, bilançoyu açıkladı...

YPG'den IŞİD saldırılarına ilişkin açıklama

Halk Savunma Birlikleri (YPG) Basın Merkezi, dün gece Kobani’de yaşanan çatışmalara ilişkin açıklama yaptı. Fırat Haber Ajansı’nda (ANF) yer alan haberde, "dün gece güney ve doğu cephelerinde göğüs göğse çok şiddetli çatışmaların yaşandığı" belirtildi.

Açıklamada şunlara yer verildi:

“Ev ev, yakın mesafeden el bombalarıyla yaşanan çatışmalarda tüm gücüyle saldıran çetelerin ilerlemesine müsaade edilmemiştir. Çeteler ayrıca şehir etrafında konumlandırdığı tank ve çeşitli toplarla şehir merkezini, sivillerin yaşadığı bölgeleri de bombalamayı sürdürmüştür.

“Doğu cephesinde, 3 ayrı noktada yaşanan çatışmalarda 19, gerçekleştirilen bir eylemde de 2 çete öldürülmüştür. Güçlerimiz ayrıca bu cephede çetelere ait bir askeri aracı da imha etmişlerdir.

“Çatışmaların yoğunlaştığı ve halen devam ettiği güney cephesinde güçlerimiz Hastane ve çevresindeki bazı evlerde çetelere ağır darbe vurmuştur. Bu alanda yaşanan çatışmalarda tespit edilebilen 29 çete üyesi öldürülmüştür.

“Batı cephesinde ise güçlerimiz bir çiftlikte konumlanan ve saldırı hazırlığı yapan bir çete grubunu kuşatmaya alarak ağır darbe almıştır. Burada tespit edilebilen 24 çete üyesi öldürülmüştür. Güçlerimiz aynı cephede bazı çete mevzilerine yönelik eylem gerçekleştirmiştir. Eylemle birlikte mevzilerini bırakıp kaçan çetelere ait 2 B7 roket atar ve çok sayıda rokete güçlerimiz el koymuştur. Güçlerimiz ayrıca bu cephede çetelere ait 23’lük bir doçkayı da imha etmişlerdir.”

4 YPG'Lİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Ayrıca açıklamada 4 YPG’linin de yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 14:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
komik
komik - 4 yıl Önce

o 4 kişiye de nazar değdi, yoksa ışidin haddine mi ypgli öldürmek :)

tolga
tolga - 4 yıl Önce

...geberen ypg pkk lı itlerin haddi hesabı yok.ordaki piçler saklandıkları yerden götünü kaldırıpta leşmi sayacaklar

kobani
kobani - 4 yıl Önce

...haber demokrat ta yorumcular faşokrat..