YPG: Serêkaniye ve Kobani’de 17 IŞİD militanı öldürüldü

YPG'den açıklama

YPG: Serêkaniye ve Kobani’de 17 IŞİD militanı öldürüldü

YPG Serêkaniye ve Kobani’de yaşanan çatışmalarda 17 IŞİD militanının öldürüldüğünü duyurdu.

YPG Basın Merkezi Kobani ve Serêkaniye’de yaşanan çatışmalarla ilgili bir açıklama yaptı.

IŞİD'in Kobani saldırılarının 68. gününde YPG bir açıklama yaptı ve saldırıların devam ettiğini belirterek, “Çete saldırılarının ilk gününden beri büyük bir özveri ve fedakarlıkla Kobanê'yi savunan YPG/YPJ güçlerimizin çete gruplarına yönelik saldırıları da aralıksız sürdürmektedir” dedi.

YPG'den yapılan açıklamada yaşanan çatışmalara ilişkin şu bilgileri verdi: “Dün gece doğu cephesinde belediye caddesinde bazı noktaları işgal eden çete gruplarına yönelik bir saldırı düzenlemiştir. Saldırı sonucunda tespit edilebilen 5 çete üyesi öldürülmüştür.

Güçlerimiz güney cephesinde de dün gece bir eylem gerçekleştirmiş, eylem sonucunda tespit edilebilen 1 çete üyesi öldürülmüştür.

Kentin güneybatı ucunda bulunan çete hedeflerine yönelik de güçlerimiz dün gündüz ve gece iki ayrı saldırı düzenlemiştir. Medcene bölgesindeki saldırılarda tespit edilebilen 7 çete üyesi öldürülmüştür.”

YPG,  IŞİD'in Kobani kent merkezi ve çevresine yönelik düzenlediği havan atışlarına karşı YPG/YPJ güçleri ile peşmergelerin havan saldırılarıyla karşılık verdiğini açıkladı.

Serêkaniye'nin güney ve güneybatısında YPG/YPJ güçlerinin başlattığı operasyonun sürdüğünü belirten YPG, “Operasyon kapsamında dün gece Menecir ve Alya köyleri arasında konumlanan çete gruplarına yönelik bir saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda çetelere ait 1 araç imha edilmiş, 1 araç da darbelenmiştir. Tespit edilebilen en az 3 çete üyesi öldürülmüştür.

Bugün saat 11.30 sularında Cezaa'nın 4 km güneydoğusunda bulunan Qadisiyê Biçuk köyünde çete gruplarına yönelik bir eylem gerçekleştirilmiştir. Eylemde 1 araç darbelenmiş, tespit edilebilen 1 çete üyesi öldürülmüştür” dedi. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulhadi küfrevi
abdulhadi küfrevi - 5 yıl Önce

işıd erdoğan davutooğlu nun a b plani idi plan tutmadı.

SIRADAKİ HABER