Yoğun bakımdaki Osman Şiban'ın gözaltında gördüğü işkence rapora yansıdı

Askerler tarafından gözaltına alındıktan 2 gün sonra yoğun bakımda oldukları öğrenilen iki kişiden Osman Şiban'ın uğradığı işkence, darp raporuna yansıdı

Yoğun bakımdaki Osman Şiban'ın gözaltında gördüğü işkence rapora yansıdı

Van'ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından gözaltına alındıktan 2 gün sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altında oldukları ortaya çıkan 7 çocuk babası Servet Turgut (55) ve 8 çocuk babası Osman Şiban (50), halen yoğun bakımda tutuluyor. Turgut'un durumu halen ciddiyetini korurken, Şiban'ın ise durumunun iyiye gittiği öğrenildi. İki yaralının ailelerinin hastane önündeki bekleyişi sürüyor. 

RAPOR: ŞİBAN KAN KUSUYOR

11 Eylül’de askerler tarafından özel bir hastaneye götürülen Şiban için darp raporunun hazırlandığı ortaya çıktı. Askerler tarafından özel hastaneye götürülen Şiban için hazırlanan darp raporunda, genel durumu bölümüne “orta kötü” olarak kaydedildi. Raporda, Şiban'ın her iki gözünde morluk, baş, boyun ve yüz bölgesinde travmaya bağlı şişlik olduğu belirlenirken, ayrıca Şiban'ın kanlı kustuğu da yer aldı. Şiban, raporda yoğun bakım ihtiyacı olduğunun belirlenmesi üzerine Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. 

Kaynak: MA  

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 11:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER