Yılmaz Özdil'in Hürriyet'te yayınlanmayan yazısı: Başbakan kim olsun?

Özdil'in bugünkü yazısını Hürriyet yayımlamadı...

Yılmaz Özdil'in Hürriyet'te yayınlanmayan yazısı: Başbakan kim olsun?

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'in bugünkü yazısı Hürriyet'e konmamıştı. Özdil’in kendisini arayanlara “benim için artık o defter kapandı” yönünde sözler söylediği de iddia edildi.

Yazılarında zaman zaman aşağılayıcı bir dil kullandığı ifade edilen Yılmaz Özdil Roboski katliamı sonrası yazıdığı ve ırkçılıkla eleştirilen yazısı sonrası yoğun eleştiri almıştı.

Özdil bu yazısında da Tayyip ve Bilal Erdoğan ikilisinin telefon konuşmalarına gönderme yaparken konuşmalarda bu şekilde yer almayan şu ifadeleri kullandı: "Babası ne zaman sıkışsa onu arar şu işadamını kucağa oturt der".

Hürriyet ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Yazarımız Yılmaz Özdil’in bugün yayınlanması gereken yazısında, Doğan Yayın İlkeleri’ne aykırı bazı ifadeler yer alıyordu. Ancak Özdil, değişiklik yapmak yerine yazısının yayınlanmamasını tercih etti. Okurlarımızla bu bilgiyi paylaşırız."

Yılmaz Özdil'in Hürriyet'te yayınlanmayan 'Başbakan kim olsun' başlıklı yazısını T24 yayımladı.

Özdil'in Tayyip Erdoğan ve Bilal Erdoğan'a yönelik ağır ifadeler kullandığı o yazısı şöyle:

"Başbakan kim olsun?

Valla benim içimden geçen isim, Bilal…

Birincisi, devlette devamlılık esastır, devlet dediğin babadan oğula’dır.

İkincisi, hiç unutmam, 2005 senesinde Brüksel’deki NATO zirvesinde, ABD Başkanı Bush, İngiltere Başbakanı Blair ve bunun babası bir araya gelmişti, Bush parmağıyla bunu gösterip “çalışıyor mu bu” diye sormuştu, babası “çalışıyor” demişti, Bush da daha bi saniye önce çalışıp çalışmadığını bile bilmediği halde “çok akıllı bi çocuk” demişti, Blair de gülerek “tıpkı babası gibi” demişti.

Üçüncüsü, Bush’la Blair haklıydı, hakikaten çok zeki bi çocuk… Küçükken okuyacak parası bile yoktu, Remzi’nin bursuyla okudu. Şimdi, çalışarak kazandığı paralarını 48 saat sıfırlıyor, hâlâ 30 milyon avrosu kalıyor, zekâsını düşün yani.

Dördüncüsü, milletvekili olmasına filan gerek yoktur, doğuştan milli egemendir, “23 Nisan” doğumludur. Seçim meçim yapılmasın, çocuk bayramı’nda makama oturtulsun, bi daha kalkmasın, ister assın ister kessin.

Beşincisi, vakıfçı olduğu için memlekete dair her mevzuya vâkıftır… Babası ne zaman sıkışsa onu arar, telefon eder, Fenerbahçe’yi şöyle yap der, telefon eder, şu işadamını kucağa oturt der, telefon eder, çiftlik ne oldu diye sorar. Gerçi biraz yavaş anlar, ha bire anlamadım babacım der ama, olsun, o kadar kusur kadı kızında da olur, imam oğlunda da olur. Bilal’den şahane başbakan olur.

*
Bilal olmazsa…

Hayırsever Rıza cuk oturur.

*
O da maaşallah Bilal gibi zekâ küpü, henüz 26 yaşındayken 86 milyar dolarlık altın ihracatı yaptı.

Ayrıca… Bakanların yarısı zaten emrinde.

Hayırsever olduğu için, seviyor bakanlarımızı. Kimine kol saati alıyor, kimine takım elbise alıyor, kimine çikolata kutusu gönderiyor. Bakanlarımız da onu seviyor. Mesela, içişleri bakanımız gerekirse önüne yatıyor.

Başbakanımız “yuh çekersen, tokadı yersin” diyor, vatandaşları yumrukluyor, yerlerde tekmeletiyor, Rıza da “hırsız var” diyeni, korumalarına yakalattırıyor, ağzını burnunu kırdırtıyor.

Tam halef-selef olsun.

Böyle başa böyle tarak olsun.

*
Yok eğer, Rıza da uymazsa…

Müteahhit Cengiz olsun.

*
Malum “tecavüz kaçınılmazsa, zevk almaya bak” derler, nasıl olsa milletin orasına koyacak, bari başbakan olarak koysun. Ahaliyi donuna kadar soymalarına rağmen, ahali itiraz edeceğine “soyuyorsa beni soyuyor, sana ne” diye kavga ediyorsa… “Gör bak, milletin orasına koyacağız” diyen müteahhit Cengiz’e törenle plaket veriliyorsa… Allah yardımcımız olsun, müteahhit Nihat da bu Cengiz’in başbakan yardımcısı olsun.

Çünkü n’aapsın bu şartlarda Nihat, koymazsa kabahat.

*
Müteahhit Cengiz de olmazsa…

Sayın Apo olsun.

*
Hatırlarsınız, tapesi sızmıştı, “Tayyip’in beni üçüncü kişi olarak konumlandırması tesadüf değil” demişti. Nedir devlet protokolü? Birinci kişi cumhurbaşkanı, ikinci kişi meclis başkanı, üçüncü kişi başbakan… E madem öyle, tesadüf olarak kalmasın, resmiyet kazansın, “Yeni Türkiye” protokolüne geçilsin. Apo tek başına başbakan olmasa bile, hiç olmazsa eşbaşbakan olsun.

*
Yasin el Kadı, dışişleri bakanı olsun. Recep İvedik, kültür bakanı olsun. Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Hande Yener, Mustafa Sandal, Alişan, Cengiz Kurtoğlu, Berdan Mardini, Ece Erken, Şafak Sezer kabineye girsin, Burhan Kuzu gene bi şey yapılmasın, düz milletvekili kalsın, delirsin. Acun, hükümet sözcüsü olsun.

*
Google’dan ayet sallayan, bakara makaracı Egemen Bağış’ı da Ekmeleddin’den boşalan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın başına getirdin miydi, tadından yenmez gari."

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 21:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
samet okumuş
samet okumuş - 4 yıl Önce

...ağzına sağlık

Mertoğlu Mert
Mertoğlu Mert - 4 yıl Önce

...bence yeni başbakan;
bu milletin anasının a.ına koyan müteahhit cengiz olsun.eğer o olmazsa; milyar dolarları sıfırlayan götürgev başkanı bilâl oğlan olsun.oğer o da olmazsa;googledan hakara bakara makara diyerek allahın yüce âyetleri ile dalga geçen,her cuma googledan bir âyet sallayan kurbağa gözlü egemen kopil olsun.şayet onlar kabul etmez ise devlet bütçesini temize havale eden reza y.rr.k olsun.bunlar da olmaz ise gemicikten gemiler filosuna kavuşan burrak oğlan olsun.kabul etmez ise,babasının kadrolu ellimilyartl maaşlı danışmanı sümeyye olsun.adaylar bunlar.i̇ster beğen ister beğenme.beğenenler elini, yetmez ise ayağını kaldırsın. beğenmeyenler sessiz kalsın,beklesin görsün.gün ola harman ola,keser döner sap döner,gün gelir hesap döner.” yedikleri baklalar, gün gelir çıkarken tırmalar”
ne mutlu türkü,m di̇yene!..” ne mutlu türk olana!..”
uyuyan mi̇lletler ya ölürler, ya da köle olarak uyanirlar!..”

uğur
uğur - 4 yıl Önce

Çok iyi yaaaaa. Ne söylemek istiyorsan söylemiş. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ama onuncu köye muhtar olur inşallah...

Abdul kadir taşçı
Abdul kadir taşçı - 4 yıl Önce

Vallahi eline sağlık bukadarmı tekkelimeyle anlatılır

Hilmi beyin oğlu
Hilmi beyin oğlu - 4 yıl Önce

Valla ağır ifadeler ama doğru sözler,
Allah razı olsun satılmayanlardan,

akin
akin - 4 yıl Önce

Yilmaz ôzdilmi?..aklin bittiği ve mantigin bittiği yer...allah bu gibilerden insanlari korusun inş.

bedrettin
bedrettin - 4 yıl Önce

...

Ercan GÜNEŞ
Ercan GÜNEŞ - 4 yıl Önce

...senin gelmişine geçmişine saymak lazım ya ... seviyene düşmeye gerek yok
,be eksik zeklaı adam, hem yumiyrukluyolar dövüyolar hapse atıyolar diyosunda sen niye hayattasın ayaktasın sağlamsın? yiyo mu? yiyosa git i̇stanbul un %80 ilçesinde bağıra bağıra söyle bunları.işiniz gücünüz bedavacılık. işiniz gücünüz darbecilik askercilik oynamak. havadan genel kurmay olmak. sizin işinizde gücünüzde çıkarcılık paracılık. sen nerde oturuyosun yılmaz? kaç koruman var? kayıt dışı kaç paran var onları bi açikla. gerrçi̇ beni̇mki̇de laf deği̇l. hayati boyunca yalan konuşan bi̇ri̇ sanki̇ şi̇mdi̇ doğru cvplar mi verecek? sen gi̇t bu masallari beni̇m halkima koyun di̇yenlere anlat. sen git. beni̇m halkima hakaret edenlere anlat bu laflarını. sen git..... bi git. gitte ölümün halkımın elinden olmasın.