Yeni Şafak'ta 'iç savaş'a teşvik eden yazı: Devlet düşmanlarıyla aynı binada oturuyoruz

Gazetenin yazarı İbrahim Tenekeci, Türkiye'yi 'İslam'ın kilit taşı' ilan edip, 'Türkiye, ayakta kalan ve inşallah kalacak olan tek Sünni devlettir' diye yazdı

Yeni Şafak'ta 'iç savaş'a teşvik eden yazı: Devlet düşmanlarıyla aynı binada oturuyoruz

Yeni Şafak yazarı İbrahim Tenekeci, operasyonlarla beraber tırmanan çatışma ortamında sağduyu ve barış ihtiyacının kendini gösterdiği şu günlerde, neredeyse halkı 'savaşa çağıran' bir yazı kaleme aldı. Tenekeci, "Kimiz, kimlerdeniz?" başlıklı yazısında, "Şu anda, ülkemiz açık bir şekilde saldırı altındadır. Millet ve devlet düşmanlarıyla aynı otobüse biniyor, belki de aynı binada oturuyoruz" diye yazdı; "Türkiye, ayakta kalan ve inşallah kalacak olan tek Sünni devlettir" iddiasında bulundu.

'TÜRKİYE ÜMMETE LAZIM'MIŞ

"Türkiye'nin ümmete lazım olduğunu" savunan Yeni Şafak yazarı İbrahim Tenekeci, bahsi geçen yazısında sıkça 'cedde' ve 'ecdada' göndermelerde bulunurken;  "Bu güzel topraklara ve temiz ecdadımıza çok şey borçluyuz. Borcumuzu ancak çalışarak ve sahip çıkarak ödeyebiliriz. İnkâr edenlerden olamayız," dedi.

Yazıda sık sık, "Kimiz, kimlerdeniz?" sorusunu düşündürten Tenekeci, "Devlet uyursa, millet uyanır," vurgusunda bulundu.

"TÜRKİYE, AYAKTA KALAN TEK SÜNNİ DEVLETTİR"

Tenekeci, Türkiye'yi "ümmetin taşıyıcısı" ilan ederken, şunları kaleme aldı:

"Peki, Türkiye'ye yapılan bu saldırıyı Mısır'dan, Gazze'den, Suriye ve Irak'tan bağımsız düşünebilir miyiz? Hayır, düşünemeyiz. Esasında saldırı, hep söylediğimiz gibi, ülkelere değildir. Saldırı, Moğol istilasını durduran, Haçlı Seferleri'ni karşılayıp sonlandıran, yüz yıl önceki paylaşımda zorluk çıkaran Sünni omurgaya karşıdır. İslâm'ın direnç merkezine. Irak'ta işgal kuvvetlerine kimler direndi, hatırlayın."

"Türkiye, ayakta kalan ve inşallah kalacak olan tek Sünni devlettir" diyen Yeni Şakak yazarı, yazısını, "Bu ülke, İslâm dünyasının kilit taşıdır," diyerek noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 11:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
eminekutal
eminekutal - 5 yıl Önce

bu ülkeyi karıştırmayın herkesin dini kendine dini siyasete bulaştıranlar ınsankılğın arasına sınıflaşmayı dayatanlar üstü
n olduğunu söyleyenler kafirdir

memo
memo - 5 yıl Önce

en büyük düşman kati̇l sürüsü i̇şi̇d le bi̇r olup suruç ta türki̇ye ni̇n geleceği̇ gençleri̇mi̇zi̇ öldüren zi̇hni̇yetti̇r.

Ayhan Demir
Ayhan Demir - 5 yıl Önce

yav he he

cemal kendal
cemal kendal - 5 yıl Önce

aynen öyle, siz ezidilerin rahatı için kürtleri cepheye göndermeye devam edin.

SIRADAKİ HABER