'Yaşadıkları il dışına çıkmama' koşuluyla serbest bırakılan emekli amirallere elektronik kelepçe takılmaya başlandı

İlk elektronik kelepçe Atilla Kezek' e takıldı.

'Yaşadıkları il dışına çıkmama' koşuluyla serbest bırakılan emekli amirallere elektronik kelepçe takılmaya başlandı

'Montrö bildirisi' soruşturmasında adli kontrol şartıyla bırakılan emekli amirallere il dışına çıkmamaları için elektronik kelepçe takılmaya başlandı. İlk kelepçelenen Atilla Kezek oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 103 emekli amiralin 'Montrö ve sarıklı amiral bildirisi'ne ilişkin olarak başlattığı soruşturmada gözaltına alınan 14 emekli amiral adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı eski Kurmay Başkanı emekli Koramiral Atilla Kezek'e dün Ankara'da elektronik kelepçe takıldı. Antalya'da bulunan emekli amiral Turgay Erdağ'a da kelepçe takılacağı telefonla bildirildi.

Amirallerin avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol, "Bu insanlar Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları döneminde koşa koşa adliyeye gitti. Yıllarını devlet hizmetine vermiş, belli yaşın üzerindeki emekli amirallerin elektronik kelepçe takılması ağırlarına gidiyor. Hepsi bu kararın şaşkınlığı ve üzüntüsünü yaşıyor" dedi. 

Nazlıoğlu Erol Twitter'dan yaptığı açıklamada da, "Amiraller adli kontrolle serbest. Yani il dışına çıkmayacaklar. Ne yazık ki ayaklarında elektronik kelepçe ile" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 08:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 1 ay Önce

65 yaş üstü amireller kelepçeli yaşama evet diyorlarsa,o zaman neden itiraz ettiler. İtiraz kabullenmemektir.
Madem devletin bekası sizin için demokrasiden önemli,o zaman kelepçeli yaşama rıza üretin. Yazık ülke açık ceva evi olduğu gibi evler artık hapishane oldu.
Demokrasi bu ülkeye bir yüz daha uzak demektir.

SIRADAKİ HABER