Yalçın Akdoğan'dan Yüksekova saldırısına ilişkin açıklama

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, saldırıya dair henüz bir açıklama yapmadığı halde PKK'yi hedef gösterdi...

Yalçın Akdoğan'dan Yüksekova saldırısına ilişkin açıklama

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Yüksekova'da üç askere yönelik silahlı saldırıyla ilgili konuştu. Akdoğan, "Bu büyük bir alçaklık, korkaklıktır. Sivil giyimli, silahı olmayan insanların gidip kafasına kurşun sıkmak, bu korkaklığın, alçaklığın en büyüğüdür" dedi.

PKK'den henüz saldırıya ilişkin bir açıklama gelmemesine karşın Akdoğan, "Örgüt panikatak geçiriyor," diyerek PKK'yi hedef gösterdi.

Akdoğna şöyle konuştu: "Hükümet son derece kararlı ve neticeye ulaşacak diye şu anda provokatörler devreye girmiş durumdu ve oyunu bozmaya çalışıyorlar. Ama bilsinler ki biz bu provokatörlere de onların ipini eline tutanlara da sonuna kadar hesap sormasını çok iyi biliriz ve devlet onları kimsenin yanına koymayacak. O Mehmetçiği orada şehit edenlerden devlet bunun hesabını soracak. Bundan sonra kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak."

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2014, 14:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
devrim perk
devrim perk - 4 yıl Önce

akp ve tsk nin yaptigida yaninda kâr kalmayacak

memocan
memocan - 4 yıl Önce

Ben bu adami hic bir zaman ciddiye almam almadim.aynen bir tiyatro oyuncusu gibi....cercilkten gelen adama bakin.senin askerin gider karsta hunharca ve namertce gerillalari pusuya dusursun gerillalarda bu seyirci kalsin diyorsun ulan ahma