Vezneciler saldırısıyla ilgili Murat Karayılan dahil 12 kişi hakkında kırmızı bülten

Vezneciler saldırısında 6'sı polis 12 kişi yaşamını yitirmişti

Vezneciler saldırısıyla ilgili Murat Karayılan dahil 12 kişi hakkında kırmızı bülten

İstanbul Vezneciler'de 6'sı polis 12 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla ilgili davada mahkeme, haklarında yakalama emri bulunan Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi.
 
İstanbul Vezneciler'de 2016 yılında TAK'ın üstlendiği ve 6'sı polis 12 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla ilgili dava İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya 5 tutuklu kişi ile avukatları ve saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı. Duruşmada dinlenen tanıklar sanıkları tanımadıklarını ve bilgilerinin bulunmadığını söyledi.
 
Görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı tutuklu sanıkların bu hallerinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Söz alan tutuklu sanık ve avukatları da tahliye talebinde bulundu. Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Mehmet Nur Pala, Eyüp Sever, Murat Bal, Hasan Turan, Ahmet Erdem, Abdulsittar Balsak, Gülşen Bahadır ve Gamze Zere Karadağ'ın tutuklu hallerinin devamına karar verdi.
 
'KIRMIZI BÜLTEN' KARARI VERİLDİ
 
Aralarında PKK'li Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan'ın da bulunduğu firari yakalamalı 12 sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama emri düzenlenmesine karar veren mahkeme heyeti, bu sanıklar hakkında ayrı ayrı tutuklamaya yönelik yakalama kararının infazı için kırmızı bülten çıkarılmasına ve bu hususta işlem yapılmasına hükmetti.
 
Heyet eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 11:45

Tıkla, Demokrat Haber’e Şimdi Destek Ol >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER