Vaka sayılarına tepki: Bakanlığınızın yüzü yok

Türkiye'de 25 Kasım gününe ait verilerde 28.351 vaka açıklandı

Vaka sayılarına tepki: Bakanlığınızın yüzü yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verilerini, paylaştı.

Koca, uzun bir aradan sonra 'vaka' sayılarını da açıkladı. Türkiye'de 25 Kasım gününe ait verilerde 28.351 vaka açıklandı.

Vaka sayılarının açıklanmasının ardından muhalefet kanadından ve STK'lerden tepki yağdı.

Twitter hesabından açıklama yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Aylardır “Vaka sayılarını açıklayın” diye hükümete çağrı yaptık. Nihayet dün için 28.351 vaka açıklandı. Şimdi soruyoruz: Aylardır bunu niçin açıklamadınız? Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı? Bunca yaşanandan sonra bu sayılara güvenebilir miyiz" ifadelerini kullandı.

Türk Tabipleri Birliği, "Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır! #şeffafbilgi #YaygınTest #vakasayısıkaç dedik, hala söylemeye devam ediyoruz. #TTBHaklı" dedi.

"'KOCA' BİR YALAN"

Twitter hesabından açıklama yapan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Sayın Fahrettin Koca , 29 bin 377 vakanın yer aldığı ve 29 Eylül'de duyurduğumuz bu belgeyi "Bizim böyle bir arayüzümüz yok" diyerek inkar ettiniz. Bugün dediğimize geldiniz. Arayüz var ama bakanlığınızın yüzü yok. Özür bekliyoruz" diyerek tepkisini dile getirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, "İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve Türk Tabipleri Birliği açıklanan verilerin doğru olmadığını söylediği için hedef gösterilip iktidar çevrelerince hain ilan ediliyordu. Demek ki neymiş? Ortada KOCA bir yalan varmış! Millete yalan atanlar derhal istifa etmelidir" diye  konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:00

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER