Türkiye'ye tehdit videosundaki IŞİD'li Bursalı esnaf çıktı

Solunda oturan Artvinli, sağındaki ise Hataylı

Türkiye'ye tehdit videosundaki IŞİD'li Bursalı esnaf çıktı

IŞİD tarafından önceki gün yayınlanan ve hem Türkiye'ye hem Erdoğan'a tehditler savrulan videoda konuşan "Abu Ammar" isimli kişi Bursalı esnaf çıktı. Videonun IŞİD'in medya grubundaki 'Türkçe masası' tarafından hazırlandığı belirtiliyor.

Video’da Erdoğna’In görüntüleri geçerken “Bazılarımız sözüne ihanet etti. Hatta bazılarımız kabirlere taptılar, ve Allah'ın kanunlarının dışında kanunlar çıkarttılar” deniyordu.

IŞİD'in Türkçe tehdit videosunda Türkçe konuşan Abu Ammar kod adlı 'IŞİD emiri' Bursalı esnaf çıktı.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre 10 gün önce Rakka’da bir grup Türk IŞİD’linin çektiği videoda konuşan 'Ammar', 45 yaşında, 3 çocuğu ve eşiyle Rakka'da yaşıyor. Solunda oturan "Ebu Cerrah" Artvinli, sağındaki "Ebu Abdullah" ise Hataylı!

‘2 BİN TÜRK IŞİD’Lİ VAR’

Türk IŞİD’li "Ebu Yusuf", çektikleri videoyu ise şöyle anlattı: "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye ve PKK’ya desteğini anlatmak ayrıca Türk halkına bir mesaj yollamak için bu videoyu hazırladık. IŞİD lideri Bağdadi’den bu konuda emir almadık. Bizim kendi tasarrufumuz. Daha büyük bir video hazırlanıyor. Yakında o da çıkar inşallah. Videoyu hazırlayan ekibin adı, Hayat Medya Türkçe Masası. Rakka’da Türk bölükleri var. Biz zaten Türkiye ile ilgili politikaları sürekli görüşüyoruz. Ona göre politikamızı belirliyoruz. Bağdadi bu tür işlere karışmaz. Suriye’de 2 bine yakın ailesiyle beraber gelen Türk yaşıyor. Ayrıca Türklerin oluşturduğu askeri bölükler de var." (Kaynak: Vatan)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 15:02

YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

aslina bakalim rumelili mi kafkasyali mi neden bu kadar radikal acaba insan anlamiya calisiyo

şamil kafkas
şamil kafkas - 5 yıl Önce

seçimler var ya bu vieo düzmece rte ye kendi esnafından yalakalık.

SIRADAKİ HABER