TTB'den 'ışık açıp kapama' eylemi için çağrı

21.00’da 1 dakika boyunca ışıkları açıp kapama eylemine destek istendi

TTB'den 'ışık açıp kapama' eylemi için çağrı

Türk Tabipleri Birliği (TTB), artan sağlık çalışanları ölümleri ve Koronavirüs'ün meslek hastalığı sayılması talebine dikkat çekmek için bugünden itibaren 5 gün "ışık açama kapama" eylemi yapacak.

“Sağlık çalışanları tükendikçe karanlık çöküyor” adlı çağrıda 11 Kasım-15 Kasım tarihleri arasında her akşam 21.00’da 1 dakika boyunca ışıkları açıp kapama eylemine destek istendi.

TTB’nin yaptığı paylaşım şöyle:

“Hükümetin salgına karşı etkili bir mücadele yürütmemesi nedeniyle sağlık çalışanları olarak tükendik! ‘Sağlık çalışanları tükendikçe karanlık çöküyor’. Bu gidişata DUR demek için 11-15 Kasım tarihleri arasında her akşam saat 21:00de 1 dakika boyunca ışıklarımızı açıp kapatıyoruz.”

Paylaşımda yer alan videoda ise şu cümleler yer aldı:

“Sağlık çalışanları tükendikçe karanlık çöküyor. Salgın tüm yıkıcı etkisi ile devam ediyor. Her gün bir meslektaşımızı COVID-19 nedeniyle kaybediyoruz. Tükenmeden, ölmeden, emeğimizin hakkını alarak çalışabileceğimiz bir sağlık ortamı için 11 Kasım-15 Kasım tarihleri arasında her akşam 21.00’da ışıklarımızı açıp kapatıyoruz. COVID-19 meslek hastalığı kabul edilsin. #Yönetemiyorsunuz #Tükeniyoruz #Ölüyoruz”

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 18:04

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER