TRT’nin basın kartı usulsüzlüğü

TRT'de yapım ve yayın elemanı, yapım ve yayın görevlisi, yardımcı yapım yayın elemanı kadrosuyla çalışan personellerin birçoğunun basın kartı iptal edildi

TRT’nin basın kartı usulsüzlüğü

T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü sarı basın kartı ve sürekli basın kartı almaya hak kazanan gazetecilerin isimlerini açıkladı. Basın Kartı Komisyonu’nun yaptığı açıklamada TRT’de yapım ve yayın elemanı, yapım ve yayın görevlisi, yardımcı yapım yayın elemanı kadrosuyla çalışan personellerin birçoğunun basın kartının iptal edildiği duyuruldu.

TRT ile ilgili karar komisyon metninde şöyle yer aldı:

TRT ÇALIŞANLARININ BASIN KARTI BAŞVURULARI

“Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nda “yapım ve yayın elemanı, yapım ve yayın görevlisi, yardımcı yapım yayın elemanı vb.” kadrolarda çalışırken TRT İnsan Kaynakları Daire Başkanlığının görev tanımlarına dayanarak yazdığı yazılara istinaden Basın Kartları Yönetmeliğinde yer alan görevleri ifa eden elemanlara basın kartı verilmişti. Söz konusu yazıların birçoğunun gerçeği yansıtmadığı görüldüğünden dağıtılan kartlar TRT’nin önceki genel müdürününün yaptığı bir tebliğ dikkate alınarak dağıtılan basın kartları geri alınmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 12:52

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER