Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı şirketini savundu, işçileri suçladı

Torun: Taşeron işçilerin malzeme çıkardığı anlaşılıyor asansörle

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı şirketini savundu, işçileri suçladı
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun dün yaşanan ve 10 işçinin hayatını kaybettiği iş cinayetiyle ilgili açıklama yaptı.

Yaşanan iş cinayetinin şirkete mal edilmemesi gerektiğini savunan Torun şunları söyledi:

"Hayatımızı kaybeden işçilerimizin ailelerine gereken her türlü sahiplenme olacaktır. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.
Bu olayda da kesinlikle böyle bir sorumsuzluğu ya da kazayı meydana getiren nedeni şirketimize mal etmelerine ya da şirketimizin bu anlamada bir leke almasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu asansör yük ve insan asansörü olarak kullanılıyor. Bu asansörü biz de kullanıyoruz.

Bu hem insan hem de yük taşımak üzere planlanmış. 2700 kilo ve 28 kişi taşıyabilen bir asansör. Bilirkişi raporu sonrası savcı ve gerekli merciler karar verecektir. Taşeron işçilerin malzeme çıkardığı anlaşılıyor asansörle."

İşçilerin 'asansörlerin sürekli bozuk olduğu iddialarını yalanlayan Torun, iddiaları gündeme inşaatta çalışmayan kişilerin getirdiğini savundu. Torun,  "Tamamen yalan çünkü bu asansörlerin kiralandığı firmanın iki elemanı her an sahada bulunuyor ve sorun anında hemen müdahale ediyor… Birkaç gün önce aynı asansörü ben de kullandım.
Bu kişiler maalesef şantiyenin çevresinde dolaşarak bu şantiyede çalışıyormuş gibi hava uyandırıyorlar."

'En son 9 Nisan'da bir işçi ölmüştü müsterih misiniz' sorusuna sinirlenen Torun, "Bu soruyu böyle sorduğunuz için sizi kınıyorum" dedi.

Torun,  "Çok üzgünüz ama 1500 civarında işçi çalışan bir şantiyede her ne kadar eğitimler verilse de çalışanların aynı hassasiyeti göstermediğini de biliyoruz.

Bu tür kazaların olduğu da sektörel bir vaka. Elbette bizim şantiyemizde olmamasını arzu ederiz. Gereken çalışmalar yapılıyor. Neyse bu sorumluluğun bedeli bu işin takipçisi olacağız."
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2014, 18:35
YORUM EKLE