Tokat'ta Kürt işçilere saldırı

‘Burası Türk'tür Türk kalacak’ yazdılar, niye sildiniz diye saldırdılar…

Tokat'ta Kürt işçilere saldırı

Tokat'ta bulunan Yazıcıoğlu Kooperatifi'nde inşaat işçisi olarak çalışan Kürt işçilere, "Kürtleri burada istemiyoruz" denilerek saldırı yapıldığı iddia edildi. Saldırıda yaralanan işçiler olurken, olay yerine polis geldi.

 

Bölge illerinden ekonomik nedenlerden dolayı Tokat'a gelerek Yazıcıoğlu Kooperatifi'nde çalışan işçilere ırkçı saldırı yapıldı. Dün gece işçilere saldıran bir grup, sabah saatlerinde yeniden inşaata gelerek, sloganlarla saldırmak istedi. Olay yerine polis gelirken, saldırganların bekleyişi sürüyor.

 

Konuya ilişkin bilgi veren işçilerden Ferhat Tuğran, dün şantiyelerinin duvarına, "Burası Türk'tür Türk kalacak" yazısının yazıldığını, bunun üzerine şantiye şefinin yazıyı sildirdiğini belirterek, "Bundan sonra buraya yaklaşık 100 kişilik grup geldi ve 'Bu yazıyı niye sildiniz. Burada Kürtleri istemiyoruz, burada çalışmayacaksınız' dedi. Ardından da bize saldırdılar. Hafif yaralanma oldu. Daha sonra ateş yaktılar, sağa sola silahlarla ateş ettiler" dedi.

 

Tuğran, gece geç saatlere kadar nöbet tuttuklarını, kendilerine saldıranların sabah saatlerinde yeniden geldiğini belirterek, "Şu anda karşımızda duruyorlar. 'Buradan sağ çıkmayacaksınız' diye bağırıyorlar. Bizi burada linç etmek istiyorlar. Polis geldi bizi ablukaya aldı. Burada can güvenliğimiz yok" dedi.

 

Tuğran, gerginliğin devam ettiğini belirterek, ilgili kurumlara duyarlılık çağrısı yaptı. (Tokat/DİHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER