Tesettür giymeyen kadınlara 'kabuksuz domates' benzetmesi

Akyüz, tesettür giymeyen kadın için soyulmuş domates benzetmesinde bulundu

Tesettür giymeyen kadınlara 'kabuksuz domates' benzetmesi

Akademya Dergisi ve Üsküdar Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ortaklaşa düzenlediği ‘Yürüyen Büyük Doğu Sempozyumu’na konuşmacı olarak katılan Emine Merve Akyüz, “Büyük Doğu-İbda Külliyatında Kadın” konulu konuşmasında tesettürlü olmayan kadınları kabuksuz domatese benzetti.

Gazete Karınca’nın haberine göre, ortaya çıkan video kaydı sosyal medyada tepki çekti.

Akyüz, “Müslüman kadınında bir tesettür olmalıdır. Başları biraz açılmış, kabuğu soyulmuş domatesi kimse almak istemez. İşte bu anlamda tesettür de kadını mahfezin içine alır onun manasını ve suretini korur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 21:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
nizamettin aktaş
nizamettin aktaş - 10 ay Önce

ne gari̇p bi̇r ülke bi̇r bakan benden önce yolsuzluk olmuş. bu sözü öylesi̇ne küçültüyor ki̇ hiirsizliği erkekli̇lkle bağlayarak gözden kaybedi̇yor. bunlar mandirekeden daha hokus,fokuscu.

Büşra cin
Büşra cin - 10 ay Önce

Ya cidden bunları okudukça hem gülüyorum hem ağlıyorum hem kızıyorum. Bir insan nasıl olurdu bir başkasının özgürlüğüne karışır? O oturduğun koltukta popon rahat etmedimi hey Ampullü yobaz karı. Milletin hangi kıyafeti nr giyeceğini karışamazsın! Biz nasıl başını açtırmaya çalışmıyorsak sende bizi zorla kapattıramazsın. Kimsenin buna bir başkasına yapamaz! Tabii o bu yazdığımı anlarsa sonuçta kim hangi beyin sıfatla çıkmış belli Ampullü çomar