Taksim'de tek kişilik eyleme polis müdahalesi

Atanamayan öğretmenin yaptığı eylem 1 saat sürdü...

 Taksim'de tek kişilik eyleme polis müdahalesi

Taksim’de bir vatandaş, Cumhuriyet Anıtı önünde döviz açarak eylem yaptı. Yaklaşık 1 saat boyunca sessiz bir şekilde duran vatandaşın eylemi, polis müdahalesinin ardından sona erdi.

Cumhuriyet Anıtı önüne saat 22.00 sıralarında gelen Gökmen Baritan isimli vatandaş, elindeki kahve tepsisi ve fincanını anıtın dibine bıraktıktan sonra beline önlük bağlayıp elindeki dövizi açarak durma eylemi yaptı.

Yaklaşık bir saat hareketsiz biçimde duran Baritan "Ataması kasıtlı olarak yapılmayan öğretmenlerden biriyim. Çocuğunu da alıp gitme! Anacığım. Gel gör düşün. 360.000 sence neden?" yazılı döviz tuttu.

Üniversitede Türkçe öğretmenliği bölümünü bitirdiği öğrenilen Baritan kendisine sorulan soruları cevapsız bıraktı. Beline bağladığı önlüğün üzerinde yazdığı “Öğretmen Cafe 10 yıllık tecrübe!" yazısı dikkat çeken Baritan’ın sessiz eylemi polislerin müdahalesinin ardından sona erdi.

Gökmen Baritan’ın kimlik sorgusunu yapan polis, daha sonra anıt önünden uzaklaştırdı. Baritan geldiği bisiklete binerek anıtın önünden ayrıldı. (Cnn Türk)

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 15:56

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER