'Taksim yasağı hac için başka yer göstermek gibi'

Taksim Dayanışması, 1 mayısı Taksim'de kutlayacaklarını duyurdu

'Taksim yasağı hac için başka yer göstermek gibi'

Taksim Dayanışması, 1 Mayıs'yla ilgili "Taksim'de 100 binlerle coşkulu, barışçıl bir şekilde 1 Mayıs'ı kutlamak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Taksim Dayanışması adına konuşan Şehir Plancıları Odası Temsilcisi Akif Burak Atlar, "Bizler en demokratik hukuki ve meşru hakkımızı istiyoruz. Her türlü baskı ve şiddete karşı alın teriyle kazandığımız Taksim'de 100 binlerle coşkulu, barışçıl bir şekilde 1 Mayıs'ı kutlamak istiyoruz" dedi.

Atlar, "Otobüslerle taşınarak değil, birbirimizle buluşarak yaşadığımız meydanlara ilişkin hakkımızı istiyoruz. Belleğimize sahip çıkmak için Taksim'de olmak istiyoruz. Evrensel hukukun ortaya koyduğu şekilde 1 Mayıs'ın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için devletin tüm kurumların sorumluğunu yerine getirmesini istiyoruz" diye konuştu.

Açıklamaya KESK adına Erdal Güzel , TMMOB adına Süleyman Solmaz, DİSK adına Önder Atay, Mimarlar Odası adına Ali Hacıalioğlu ve Türk Tabiplar Birliği adına Hüseyin Demirdizen katıldı. Taksim'in demokrasi ve emek savunucuları için herhangi bir meydan olmadığını söyleyen Demirdizen, "Taksim yerine başka bir yer gösterilmesi, inananların hac ibadetini başka bir yerde yerine getirmelerini istemek gibi bir şey" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 21:29
YORUM EKLE