Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi: Kaşıkçı'ya Türkiye'ye gitmesini önermedim

Veliaht Prens'in kardeşi Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Halid bin Selman, Twitter hesabından paylaştı

Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi: Kaşıkçı'ya Türkiye'ye gitmesini önermedim

Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Halid bin Selman, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya Türkiye'ye gitmesini önerdiği yönündeki suçlayıcı iddiaları yalanladı.

Veliaht Prens'in kardeşi Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Halid bin Selman, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya Türkiye'ye gitmesini önerdiği yönündeki suçlamaları reddetti.

Suudi büyükelçi, "Washington Post'a açıkladığımız gibi, Sayın Kaşıkçı ile olan son temasım 26 Ekim 2017'de gerçekleşti. Kendisiyle telefonda asla konuşmadım ve elbette hiçbir zaman herhangi bir nedenle Türkiye'ye gitmesini önermedim. ABD hükümetinden, bu taleplerle ilgili her türlü bilgiyi yayınlamasını rica ediyorum" ifadelerini kullandı. Daha önce Washington Post gazetesi, bir kaynağın verdiği bilgiye dayandırdığı haberinde ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA), Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın vermiş olabileceği sonucuna ulaştığını ileri sürmüştü.

Haberde CIA'in, Veliaht Prens'in kardeşi Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Halid bin Selman'ın Kaşıkçı ile yaptığı bir telefon görüşmesinin de olduğu birçok istihbarat kaynağını incelediği aktarılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER