Suriyeli hackerlar Türkiye bürokratlarının e-postalarını ele geçirdi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri ve Milli Savunma Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın da bulunduğu e-posta hesaplarını ele geçirdiler

Suriyeli hackerlar Türkiye bürokratlarının e-postalarını ele geçirdi

Beşar Esad yanlısı hacker grubu Suriye Elektronik Ordusu, aralarında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın da bulunduğu e-posta hesaplarını ele geçirdi.

Beşar Esad yanlısı Suriye Elektronik Ordusu isimli hacker grubu, aralarında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın da bulunduğu e-posta hesaplarını ele geçirdiğini açıkladı.

Suriye Elektronik Ordusu’nun sızdırdığını iddia ettiği e-posta adresleri arasında Türkiye’nin yanı sıra Suudi Arabistan, Katar ve Arap Birliği’ne ait olanlar da bulunuyor.

YAZIŞMALAR 2008-2012 TARİHLERİNİ KAPSIYOR

Hacker’ların yayınladığı e-posta yazışmaları, 2008 – 2012 tarihleri arasını kapsıyor. Yazışmalarda Türk Devlet kurumlarına diğer ülke bakanlıklarından ya da kurumlarından gelen siyasi, ticari ya da güvenlikle ilgili e-postalar ve Türkiye’de yapılan iç yazışmalar bulunuyor.

Kaynak: BasNews

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 15:28
YORUM EKLE