Süleyman Soylu: AYM'nin kararını içimize sindiremiyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AYM'nin barış akademisyenleriyle ilgili kararın içlerinde sinmediğini açıkladı

Süleyman Soylu: AYM'nin kararını içimize sindiremiyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi'nin barış akademisyenleriyle ilgili verdiği hak ihlali kararıyla ilgili konuştu. Soylu, "Anayasa Mahkemesinin (AYM) malum kararını içimize sindirmemize aklımız, vicdanımız ve yaşadıklarımız mani olmaktadır" ifadelerini kullandı.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Her şey ortadayken, çukur ve barikat eylemlerini yıllarca ve defalarca ortaklık yaptıkları FETÖ üzerinden okuyarak bu suçu örtbas etmeye çalışmak, kurnazlık ve sinsiliktir. Oysa tarih, adalete ve gerçeklere teslimdir, kurnazlığa değil. Üstünü örtemeyecekleri gerçek şudur; çukur eylemleri sonrası orada yaşayan, evleri PKK'lılar tarafından işgal edilen, yakıp yıkılan halk, PKK'ya kabarık bir fatura kesti. Demirtaş ve PKK, bu faturadan kurtulmaya çalışıyor. Yakıp yıktıkları yerlerde bugün var olan huzuru kıskanıyor olabilirler. Bunu anlayabiliyoruz. Ancak PKK ve Demirtaş, milletin kestiği faturadan kaçamayacaklardır. Bu bağlamda AYM'nin malum kararını içimize sindirmemize aklımız, vicdanımız ve yaşadıklarımız mani olmaktadır. Demirtaş gibilere tarihi çarpıtma imkanı sağlamaları da ayrı bir üzüntümüzdür."
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 13:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şabo şah
Şabo şah - 1 yıl Önce

Bende senin gibi birinin bakan oluşunu tek adam ve devlet gücünü arkana alarak herkese saldıran hırlayan birini ne ülkeye yakıştırıyorum nede içime sindiriyorum

Cano
Cano - 1 yıl Önce

Soysuzlar her zaman soysuzdur kole olmaya mahkumdur koltuk icin her seyini saray pes kes ceken onursuz

Çoşkun paşa
Çoşkun paşa - 1 yıl Önce

Ben bir vatandaş olarak bölüçü terör örgütü Akp işid propagandasını yapan İçişleri bakanı Süleyman soyluyu kınıyorum

SIRADAKİ HABER