Şule Çet raporu: İntihar eğilimi yok

Çet’le ilgili yürütülen soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı

Şule Çet raporu: İntihar eğilimi yok

Ankara’da bir plazanın 20. katından atılarak öldürüldüğü belirtilen üniversite öğrencisi Şule Çet’le (23) ilgili yürütülen soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı.

Çet’in telefonundan ve bilgisayarından alınan imaj örneklerinde yapılan incelemeler sonucu 200 sayfalık rapor hazırlandı.

Paşa Alyurt’un Milliyet’teki haberine göre, raporda, Çet’in bilgisayarındaki web geçmişi ile silinen web geçmişlerinde yapılan aramalarda, ‘intihar ve intihara özendirici’ herhangi bir belge ve bulguya rastlanmadığı belirtildi.

Çet’in avukatı Umur Yıldırım, Olay Yeri İnceleme’ye ait fotoğraflarda Şule’nin el çantasının koptuğunun görüldüğünü söyledi.

Yıldırım, “Şule’nin daha önce ev arkadaşına olay günü gönderdiği mesajlarla birlikte değerlendirildiğinde, el çantasının kopması onun, o gece oradan çıkmak istediği ihtimalini doğuran en büyük delil. Bu durum tanık ifadesiyle ofisin sahibi tarafından da doğrulandı” diye konuştu.

Otopsi raporunda da Çet’in boğuşmaya maruz kaldığı belirlenmiş ve tırnak altında iki kişiye ait doku örnekleri bulunmuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 17:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER