Soylu: 'Kayyım rektör' tabiri faşist bir yaklaşım

Soylu, Boğaziçilileri hedef gösterdi

Soylu: 'Kayyım rektör' tabiri faşist bir yaklaşım

İçişleri Bakanı Soylu, Boğaziçi Üniversitesindeki gözaltılar ile ilgili ''Gözaltına alınanlardan 79'u DHKP/C, TKP-ML dahil olmak üzere terör örgütü üyesi" diyerek öğrencileri hedef gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Haber Global ekranlarında yayınlanan Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programına konuk oldu.

Bakan Soylu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Soylu'nun açıklamaları şöyle: 

Cemil Bayık 3 gün önce HDP'ye talimat verdi. Bunu İçişleri Bakanı olarak ben biliyorum. DEAŞ'ın neye hizmet verdiğini biliyor musunuz? Bunu ben biliyorum. Gezi olayları dahil olmak üzere bu kadar kaynak nereden geldi? Kavala'nın oluşturduğu bir sistemle her şey ortada. Terör örgütlerini bir tarafa bırakıp bilgi kirliliğini vatandaşa söylemezsek olur mu? Boğaziçi Üniversitesi'ndeki gözaltılardan çoğu terör örgütü DHCKP- TKP/ML mensubu. Bunu vatandaşa kim söyleyecek? 

GÖAZALTILAR

Burası bir üniversite. Bir önceki seçimde üniversite rektörünü öğrenci mi seçti? Hayır. Adaylardan biri seçildi.  Türkiye'nin en çok akademik yayın üreten en başarılı üniversiteler hangileri? "Kayyım rektör" tabiri faşist bir yaklaşım. Siyasi bir yaklaşım. Üniversitenin kendi içini kapsayacak bir yaklaşım değil. Burada maalesef marjinal ideolojik çok uçlarda olan  merkeze çekmişler. Bu doğru değil. Bizim konuşacaklarımız onların başarılarıdır. 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 21:50

YORUM EKLE
YORUMLAR
akp oyunları bunlar
akp oyunları bunlar - 4 hafta Önce

devleti yönetenler kendi yazıyor kendi oynuyor.suçlulara bakın hele ya bir suçlu bulmuşlar gene ya bu suçlularda her nedense hep kominist yada marjinal gruplar oluyor neden acaba.neden kapitalist olmuyor sormak lazım bu kapitalistler(para makam mal mülk sermaye sahiplari) parayla silahla kan döküp medyalarıyla provake edip maskeleri neden sosyalist oluyor sorgulamak gerek.sermaye sahipleri saltanatını parasını imtiyazlarını korumak için girmeyeceği kılık yoktur ve yapmayacağı iş yoktur her şeyi planlı şekilde algılara oynayarak istediğini yaparlar.nasıl olsa devletin tüm askeri hukuki medya eğitim ticari vs vs güçleri ellerinde.bunlarla mücadele her zaman karşısına rakip bulmakla olur.millette biraz sandıkta rakiplerine oynasa sürekli değiştirse güç birinin elinde fazla kaldığı için tekelleşmez tekelleşince koltuktan kalmak istemiyor işte.

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 hafta Önce

İfade hakkını,seçme ve seçilme hakkını,yönetime katılma hakkın,ezberletilmiş terör tanımı ile baskılamak bu ülke halkına demokrasinin d harfini reva görmemektir.
Devletin,ülkenin tapusu acaba birilerinin dedesine babasına mülk olarak verilmiş te halkın haberimi yok.
Kayyım dünyada hiç ülkede olmayan bir kasp yöntemidir. Yok sama,ret etme yöntemidir.

SIRADAKİ HABER