Soylu: İrtibatları ortaya çıkardık, son 30 günde hangi siyasi partiyle irtibat kurdukları açık ve net

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bildiri yayımlayan 104 emekli amiralle ilgili başlatılan soruşturma sürüyor

Soylu: İrtibatları ortaya çıkardık, son 30 günde hangi siyasi partiyle irtibat kurdukları açık ve net

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 104 emekli amiralin yayımladıkları 'Montrö' bildirisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, "1960 darbesinin de siyasi operasyon merkezi CHP'dir. Bizatihi İsmet İnönü'dür. Buna itiraz edecek olanlar varsa kendi genel sekreterlerinin, milletvekillerinin anı kitaplarına baksınlar"dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 104 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili, "Gece yarısı dönüp bize ültimatom veremezsiniz, verdirtmeyiz. Zihinlerinden en ufak böyle bir şey varsa darmadağın ederiz. Biz vatanseveriz, aynı zamanda kafamızı kuma gömmeyiz Bu millet dayak yiye yiye demokrasiyle buluştu. Dünyada demokrasiyi hak eden bir ülke varsa o da Türkiye'dir. Oy pusula yüzünden pazarlık yapan namussuzdur. O gece sabaha kadar uyumadık, irtibatları ortaya çıkardık. Son 30 günde hangi siyasi partiyle irtibat kurdukları açık ve net. Türk siyaseti o saf olduğu dönemden çıktı. Darbelerle zayıflatılmak istendik. 15 Temmuz'da yaşanılan hikayeler bizim hayatımızın rehberleridir" ifadesini kullandı. 

SOYLU, CHP'Yİ SUÇLADI

Hiçbir siyasi operasyon merkezi olamayan darbe olamayacağını ifade eden Soylu, “Hemen çıkarırsınız veya sonra çıkarırsınız ama darbelerin iş birliği içerisinden olduğu siyasi operasyon merkezleri vardır. 1960 darbesinin de siyasi operasyon merkezi CHP'dir. Bizatihi İsmet İnönü'dür. Buna itiraz edecek olanlar varsa kendi genel sekreterlerinin, milletvekillerinin anı kitaplarına baksınlar. Böyle bir tabloyu yorumlamak bizim için bir sorumluluk gerektiriyor ve vatandaşımıza gerçekleri aktarmamız gerekiyor. Kendi amirallik sıfatlarını kullanarak gece yarısı yapılan bildiri ‘darbeyi işaret eden’ bir bildiridir. Bildiride vesayetin izleri bulunuyor” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yanlış siyaset
yanlış siyaset - 1 hafta Önce

keşke asker kisvesi altında değil bir parti çatısında söyleselermiş hiç bir şey olmazdı.muvazzaf olmayan herkes siyasete katılabilir ama dedik ya yöntem yanlış hemde akp lehine muhalefeti antidemokratik gösterme yönünden muhalefetin aleyhine bir hamle.sanki mhp de akp asker hiç yok, milletvekili bile var.hatta mafyalarla takılıyor bu mhp süleyman soyluda zaten akpden ziyade mhpnin adamı.bu askerlerin şahsi mevki ve makam kavgaları bizi hiç ilgilendirmez.bizi ilgilendiren kanalistanbul ve boğazların güvenliği.kanalistanbula karşıyız birileri rant elde edecek millet olarak herkes ödeyecek yok öyle yağma.ikincisi akpnin bir sorunsuz bıraktığı yer var karadeniz orayıda karıştırmasını istemiyoruz.

Oku Oku
Oku Oku - 5 gün Önce

DÜN TV5 DE YAPILAN ACIKLAMALARLA ÜLKEDE DURUM NE HALDE BELLI OLDU!
GEORGE ORWELL´IN 1984 ROMANI GERCEK OLMUS! SIZOFREN IKTIDAR HERSEYIN FARKINDA ISTEMEDIGI SEKILDE KIPIRDAYAN BIR YAPRAGI DAHI TAKIP ETMEKTE! HASTALIKLI BIR RUH HALI!
BIR AN ÖNCE DEFOLUP GITMELILER! IKTIDAR TOPYEKÜN AMERIKANCI VE AMERIKANIN KARADENIZ ÜZERINDEN RUSYA´YI ASKERI OLARAK TEHDIT ETMESI ICIN MONTRÖ ANLASMASININ GEVSETME IPTAL ETME VE/VEYA KANAL ISTANBUL GIBI "PROJE" LERLE BU ANLASMAYI BOSA CIKARMA PESINDELER! HERSEY AMERIKA ICIN.... KENDILERINI MILLIYETCI VE DINDAR OLARAK HALKA SATIYOLARLAR YA! PES YANI PES!!!!

SIRADAKİ HABER