SONAR'dan Kanal İstanbul anketi: Yüzde 53.7 projeye karşı

'Yapılmalıdır' diyenlerin oran yüzde 35.9

SONAR'dan Kanal İstanbul anketi: Yüzde 53.7 projeye karşı

Araştırma Şirketi SONAR'ın anketine göre, vatandaşların yüzde 53.7'si Kanal İstanbul projesinin yapılmaması gerektiğini düşünüyor. Projeyi onaylayanların oranı ise yüzde 35.9.

SONAR, 27 Ocak-3 Şubat 2020 arasında İstanbul'un en kalabalık 30 ilçesinde 2 bin 69 kişiyle yüz yüze görüşerek Kanal İstanbul projesiyle ilgili bir anket gerçekleştirdi.

'Kanal İstanbul projesi hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?' sorusuna katılımcıların yüzde 39'u 'Hiçbir bilgim yok'; yüzde 31.9'u 'Biraz bilgim var'; yüzde 24.1'i 'Yeterince bilgim var' yanıtını verdi.

​'Sizce Kanal İstanbul projesi yapılmalı mı, yapılmamalı mı?' sorusuna 'Yapılmalıdır' diyenlerin oran yüzde 35.9; 'Fikrim yok' diyenlerin oranı yüzde 10.4; projenin yapılmasını istemeyen ve soruya 'Yapılmamalıdır' yanıtını verenlerin oranı ise yüzde 53.7 oldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 20:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
kanala her türlü karşıyız
kanala her türlü karşıyız - 10 ay Önce

bu sağ sol meselesi değir kar zarar meselesi ülkeye zerre kadar fayda sağlayacak bir proje değil. açın bakın bu ülke saatte kaç tl faiz ödüyor para gani gibi. bir de faiz en az yüzde 10 la borçlanılıyor 25 ten 10 yeni düştü.avrupada faiz sıfır çünkü kasalarında para var böyle bir ülkeler bile saçma sapan projelere para yatırmazlar.bizdeki milli geçinen gayri milliler müslüman geçinen garimüslüman uşakları bu proje ile kimleri kazandırdıkları belli olduğu için har vurup harman savuruyorlar.

SIRADAKİ HABER