Sokak ortasında bir kadını darp eden polislerin 4.5 yıla kadar hapsi isteniyor

Alanya'da polisler Kırgız Rahokhan Arıpova isimli kadını saçlarından sürüklemiş, tekmelemiş ve copla dövmüştü

Sokak ortasında bir kadını darp eden polislerin 4.5 yıla kadar hapsi isteniyor

Antalya’da bir kadını saçından sürükleyerek jopla sokak ortasında darp eden iki polis hakkında dört buçuk yıla kadar hapis istendi. 

Alanya ilçesinde polisler, 3 Ekim’de saat 07.20 sıralarında 40 yaşındaki Kırgız Rahokhan Arıpova isimli kadını saçlarından sürüklemiş, tekmelemiş ve copla dövmüştü. Olayın ardından açığa alınan iki polisten İsmet Kafadar tutuklanmış, meslektaşına müdahale etmeyip seyirci kalan İsmail Uzar da adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre iki polis hakkında ‘kamu görevlisinin nüfuzunu kullanarak silahla, kendisini savunamayacak kişiyi yaralaması’ suçundan bir buçuk yıldan dört buçuk yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Alanya 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması 9 Kasım’da.

İddianamede, polislerin Türkmenbaşı Caddesi’nde alkollü veya akıl sağlığı yerinde olmayan bir kişinin etrafa saldırdığı yönündeki ihbar üzerine olay yerine geldiği belirtildi.

Arıpova’nın “Arabaya bin” diyen polisin yüzüne vurduğu, polisin de copla kadını darp ederek yere düşürdüğü savunulan iddianamede, Kafadar’ın kadına defalarca vurduğu belirtildi.

Ayrıca diğer polisin de kadın saldırmasa da engelleyici bir tavır göstermeyerek, eylemi desteklediği ifade edildi.

Öte yandan cop iddianamede ‘silah’ sayıldı.

(Kaynak: Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 15:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

duyarlı toplumun tansiyonunu indirmek için önce 4-5 yılls ysrgılsnscsk deniyor ama ben sonucu şimdiden soyleyeyim ,,, dosya bekleme alınacak -memurun tayini başka yere çıkarılacak ..zamanla olayı kapatıp polisin yaptığı yanına kar kalacak ... ne hukuk ama .. adalete bakın

SIRADAKİ HABER