Şırnak'ta bir uzman çavuş çocuğa cinsel saldırıda bulundu

Cinsel saldırı olayı, öğlen saatlerinde kent merkezinde toplanan bir grup tarafından protesto edildi

Şırnak'ta bir uzman çavuş çocuğa cinsel saldırıda bulundu

Şırnak’ta, 13 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik cinsel saldırı girişiminde bulunan uzman çavuş, küçük çocuğun çığlıklarını duyan yurttaşlarca yakalandı.

Şırnak kent merkezinde bulunan bir sitede dün akşam 13 yaşında bir kız çocuğuna yönelik cinsel saldırı girişiminde bulunuldu.

Ulaşılan bilgilere göre, kentte görev yapan bir uzman çavuş, dün gece küçük çocuğu cinsel saldırı girişiminde bulunmak isterken küçük çoğun çığlıkları duyan yurttaşlarca yakalandı.

Yaşanan olay sonrasında yurttaşlarca çekilen kimi görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Saldırı girişimine dair ulaştığımız mağdur avukatı olayı doğruladı. Avukat, konuyla ilgili adliyede savcı ile görüşme halinde oldukları bilgisini paylaştı.

Cinsel saldırı olayı, öğlen saatlerinde kent merkezinde toplanan bir grup tarafından protesto edildi. Yaşanan durum özellikle sosyal medyada gündeme oturdu.

Binlerce kullanıcı #susmaşırnak etiketi altında yaptıkları paylaşımlarla olaya dair tepkilerini gösterdi.

HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, çevredeki yurttaşlarca olay sonrasına dair çekilen görüntüleri Twitter hesabından, “Çocuklarımızın geleceğini tacizcilere bırakmayacağız Dün gece Şırnak Şaranlar sitesinde bir uzman çavuş 10 yaşındaki bir çocuğu taciz etmiştir Görgü tanıkları da yaşanan taciz olayını teyit etmiştir Yargı derhal gereğini yapmalıdır Olayın peşini asla bırakmayacağız” ifadeleriyle paylaştı.

HDP’nin diğer Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz ise, olaya dair şu paylaşımda bulundu: “Dün gece Şırnak (...) 10  yaşındaki bir çocuk uzman çavuşun tacizine maruz kalmıştır. Çocuk uyurken  sessiz olunur, istismar edilirken değil. Peşini bırakmayacak, sessiz kalmayacağız”

ŞIRNAK BARO BAŞKANI

Baro Başkanı Elçi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda cinsel saldırıya maruz kalan çocuğun 13 yaşında olduğu bilgisi ile birlikte saldırıyı gerçekleştiren uzman çavuşun isminin baş harflerini paylaştı.

Elçi, yaptığı paylaşımda şahsın eyleminin cezasız kalmaması için Baro Yönetim Kurulu ve İnsan Hakları Merkezi üyelerinin olayın takipçisi olduklarını  duyurdu.

Elçi, şu paylaşımda bulundu: 

Şırnak Baro Şırnak’ta 13 yaşındaki küçük kıza cinsel tacizde bulunan uzman çavuş A.A. İsimli şahsın eyleminin cezasız kalmaması için yönetim kurulu ve insan hakları merkezi üyesi meslektaşlarımız olayı takip etmektedirler.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER