Silvan'da bir çocuk gaz bombası fişeği ile başından vuruldu

10 yaşındaki M. E. hastaneye sevk edildi…

Silvan'da bir çocuk gaz bombası fişeği ile başından vuruldu

BDP’nin Silvan’da gerçekleştirdiği mitingin ardından dağılan kitleye saldıran polisin attığı gaz bombası fişeği, 10 yaşındaki bir çocuğu başından yaraladı.

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, Silvan Belediye Eş Başkan adayları Melikşah Teke ve Yüksel Bodakçı'nın konuşmacı olarak katıldığı katıldığı Silvan'daki BDP mitingi ardından dağılan kitleye polisler akrep tipi zırhlı araçlardan gaz bombası atarak saldırdı.

Polisin müdahalesi sonucu 10 yaşındaki Mehmet Eser isimli çocuk gaz bombası ile başından vuruldu.

M.E., Silvan Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından açıklama yapan beyin cerrahı doktor, Ezer’in hayati tehlikesinin bulunduğu belirterek, Ezer'in sağ kulağının arkasına gaz kapsülünün isabet etmesi sonucu yarıldığını ve kafatasının mikrop ve hava aldığını ifade etti. Hava ve mikrobun Ezer'in beyninde basınç oluşturmasından kaynaklı ameliyata alınamadığını belirtildi.

Ezer, hastanenin acil servisinde bekletilirken, Ezer'in ailesi, BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Gültan Kışanak, BDP'li yöneticiler ile çok sayıda yurttaş ise hastane önünde bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 18:26
YORUM EKLE