Silopi Belediye Eş Başkanı Şavluk'a ölüm tehdidi

Silopi Belediye Eş Başkanı Süleyman Şavluk, sosyal medya hesabı ve telefonuna IŞİD'e ait cinayet fotoğrafları gönderilerek tehdit edildi

Silopi Belediye Eş Başkanı Şavluk'a ölüm tehdidi

Şırnak’ın Silopi İlçe Belediye Eş Başkanı Süleyman Şavluk, hem sosyal medya üzerinden hem de açık bir numaradan telefonuna gönderilen mesajlarla tehdit edildi. Şavluk'un telefonuna Türkiye alan kodlu bir numara üzerinden IŞİD'li yöneticilerin fotoğrafları ile bazı esirlerin öldürüldüğü anların görüntüleri gönderildi. 

Silopi Cumhuriyet Savcılığı’na giden Şavluk, kendisini tehdit eden kişilerin tespit edilerek, gerekli adli sürecin başlatılması talebiyle suç duyurusunda bulundu. 

Bir yıla yakındır çeşitli sosyal medya hesaplarından tehditler aldığını belirten Şavluk, “En son 16 Ekim'de Whatsapp’tan açık numara ile IŞİD bayrakları, üst düzey yöneticilerinin fotoğrafları, esir alınan kişilerin öldürülürken ve askeri eğitim sırasında çekilen fotoğraflarını bana atarak tehditlerde bulundular" dedi.  


Daha önce sosyal medya hesabından ya da gizli numaralarla tehdit edildiğini ancak şu an açık numaralardan tehditlerin geldiğini belirten Şavluk, kaygılı olduğunu dile getirerek, “Ölümle tehdit ediliyorum. En kısa zamanda bunu yapanların ortaya çıkarılmasını talep ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: MA  

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 18:58

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER