'Silahlanan selefi derneklerin isimlerini veririm' diyen Cübbeli Ahmet, Emniyet ifadesinde isim vermedi

Türkiye'de silahlanan selefi derneklerin ismini vereceğini iddia eden Cübbeli Ahmet Emniyet'e ifade verdi

'Silahlanan selefi derneklerin isimlerini veririm' diyen Cübbeli Ahmet, Emniyet ifadesinde isim vermedi

Türkiye'de 2 bin selefi derneğin silahlandığı yönünde açıklama yapan Cübbeli Ahmet, Emniyet'te ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün bir televizyon programında "Türkiye'de 2 bin civarı selefi yanlısı derneğin silahlandığı" şeklindeki iddiası üzerine soruşturma başlattı.

Bilgisine başvurmak üzere ifadeye çağrılan Ünlü, bugün Emniyet'e gitti.

Bugün sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne giden Ünlü, polislerle görüştü.

İSİM VERMEDİ

Independent Türkçe'den Cihat Arpacık'ın haberine göre ifadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri işaret eden Ünlü, emniyet yetkililerine silahlandığı iddia edilen herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi.

Ünlü'nün ifadesi, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi.

Emniyet'in söz konusu soruşturma çerçevesinde önümüzdeki günlerde Cübbeli Ahmet Hoca'ya bu bilgiyi getiren kişilerin de bilgisine başvuracağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Cübbeli Ahmet, gazeteci Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada, “Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar ‘Ne biliyorsunuz? Hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar?’ dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım” demişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fen ve cin
fen ve cin - 7 ay Önce

Cübbeli içinde olmadığı bir projedeki konumunu merak ediyorsa Namuslu filminde sakız çiğneyen ve bir kaç karede '' hiç bir şey anlamadım'' diyen gözlüklü genç sekreterin konumunu düşünsün. Filmin diğer kahramanları ile birlikte.Hayatta tek murşit ilim ve fendir. Muhakeme yeteneğidir.Artık bir daha da bu konuya girmez. Bunların 2023 ile ilİşkisini düşünsün.

SIRADAKİ HABER