Sezgin Tanrıkulu, Demirtaş'ı ziyaret etti

CHP'li milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti

Sezgin Tanrıkulu, Demirtaş'ı ziyaret etti

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti. Tanrıkulu,

Demirtaş ile görüşmesinin ardından yayımladığı video ile görüşmelerini ve Demirtaş'ın mesajını aktardı.

Tanrıkulu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle herkese sevgi ve saygılarını iletti ve yeni yılda herkese sağlık, mutluluk, dayanışma ve cesaret dileklerini iletti. Her zaman olduğu gibi de cesaretle ve umutla mücadele edeceğini ve dayanışma içinde olacağını, herkese bu duygularla selamlarını iletti.

Türkiye'deki yargının durumunu ben de biliyorum kendisi de biliyor. Kendisi aynı zamanda Ankara Hukuk Fakültesi mezunu, çok iyi bir hukukçu. Turkiye'de bu ortamda bir yargı düzeninin olmadığının, tarafsız ve bağımsız bir yargı düzeninin olmadığının çok farkında ve o farkındalıkla kendisi ile ilgili kamu gücünü kullanmaya yetkili olan siyasetçilerin hangi sözleri söylediğini ve bunların yargı üzerinde nasıl etki yaptığını çok iyi biliyor geçmişte de biliyordu bugün de biliyor söylenen sözlerden. Aynı zamanda yargının yakın zamanda verdigi kararlar, hazırlanan iddianamenin de çok farkında.

Önümüzde süreç var. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Dairesinin gerçekten sadece Türkiye ile ve Selahattin Demirtaş ile ilgili değil, Avrupa'daki kamu düzeni ile ilgili olarak, insan hakları düzeni ile ilgili olarak vermiş olduğu çok önemli bir karar var. O karara karşı siyaset kurumunun ve yargının gösterdiği direnç var, o direnç üzerine hazırlanan bir hukuki belge olmayan Kobane iddianamesi var. Tümünü içerde birlikte sohbet ettik, değerlendirdik bunlarla ilgili olarak düşüncelerini avukatları vasıtasıyla açıklayacak zaten.

Ben buradan Edirne'den kendisinin dostluk mesajını, sağlık mesajını ve dayanışma ve cesaret mesajını bir kez daha iletiyorum".

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 00:18

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabah
Sabah - 7 ay Önce

Sayın sezgin tanrıkulu vekilimize ve sayın vekilimiz Selahattin Demirtaş'a sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz.bizlerde sıradan vatandaşlar olarak biliyoruzki Türkiye'de maalesef hukuk bitmiştir.adalet kurumu zengine, yönetimdeki siyasetçilere ve bir takım eşkiyalara çalışmaktadır.mesela çete başlarını nasıl bıraktıysa yada oluk oluk kan akıtırım diyip Kürt vatandaşları tehdit eden o eşkiyayıda nasıl tutuklamadıysa bunlar en somut delillerdir.

Halk
Halk - 7 ay Önce

İnanki sayın selahadın Demir taş mağdurdur suçsuzdur suçu ise Kürt olmaktır

SIRADAKİ HABER