'Selefi dernekler silahlanıyor' diyen Cübbeli Ahmet'in verdiği isimlerden Murat Gezenler konuştu

'Türkler hiç Müslüman olmamıştır'

'Selefi dernekler silahlanıyor' diyen Cübbeli Ahmet'in verdiği isimlerden Murat Gezenler konuştu

Kamuoyunca Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Selefi dernekler silahlanıyor” açıklaması ardından verdiği Selefi isimlerden Murat Gezenler açıklamalarda bulundu. IŞİD'i ilk sahiplenenlerden olduğunu, Suriye'de mücadele eden bir yapı olarak hak gördüğünü, Konya'da herkesin IŞİD'e katıldığını anlatan Gezenler, "Türkler IŞİD için Müslümandır. Ama bizim için değildir. Oy atmak şirktir. Çocuğu okula göndermek şirktir. Askere gitmek küfürdür. Türkler hiç Müslüman olmamıştır" ifadelerini kullandı.

Emniyete konu hakkında ifade veren Cübbeli Ahmet’in hedef aldığı Selefi isimlerden Murat Gezenler, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’a dikkati çekici açıklamalar yaptı.

2001'den beri El Kaide ve IŞİD'den dört yıl cezaevinde kalan, tüm davalardan beraat ettiğini söyleyen Gezenler, "Türkiye'de İslami idare olsa yapacağı ilk iş bu tip tekke ve türbeleri yok etmek olur" dedi.

'TÜRKLER HİÇ MÜSLÜMAN OLMAMIŞTIR'

MİT raporunda IŞİD'in Konya lideri sayılan Gezenler, şöyle konuştu:

"IŞİD, Sünni toplumları Müslüman kabul ederken, biz müşrik kabul ediyoruz. Türkler IŞİD için Müslümandır. Ama bizim için değildir. İnsanların hükmü Allah'tan gayrısına vermesi şirktir. Oy atmak şirktir. Çocuğu okula göndermek şirktir. Askere gitmek küfürdür. Türkler hiç Müslüman olmamıştır."

MİT raporunda yazdığı gibi 10-20 bin değil sayılarının çok yüksek olduğunu, her ilde 20 cemaatin olduğunu söyleyen Gezenler, "Biri beş kişi, biri 10 kişi… Tekfir etme düşüncesinden ötürü sürekli ayrışıyoruz. Ancak 2 bin dernek yoktur" dedi.

'SELEFİLER KURBAN EDİLECEK' 

Gezenler, Cübbeli Ahmet'in açıklamalarına ilişkin olarak, "Sisteme entegre olmadığımız için Selefiler kurban edilecek. Zemin hazırlanıyor. Bir ay sonra operasyonlar başlayacak, hepimiz içeriye gireceğiz. İkincisi, tarikatlar kan kaybediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Gezenler son olarak Saymaz'ın, "Silahlı Selefi grubu yok mu?" sorusuna, "Böyle bir düşüncesi olmadı Selefi yapının. Ben 2001'den beri beş operasyon yedim. Bir kibrit çıkmadı. Belki bir iki kişi silahlanmış olabilir" diye yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 7 ay Önce

Bunlar ali cengiz oyunu iktidar alp ve yobazlar bu bunun gibilerin arkasinda degilse simdiki turkiyede bunlar nasil disarda kalabiliyor malum bu yargi ve adelet sistemiyle ki hergun binlerce sucsuz kisiyi tutukluyorken bu ve benzeri kisilerin tutuklanmamasi ve ustelik boyle konusabilmesinden belli oluyor ki zaten akpyle ic ice olduklari ayni dusunce ve ideolojide olduklari bu adamin dediginin onda birini demokrat biri soylerse e az on yil yemisti ama bu yargi adalet sistemi kisiye gore saraya gore hareket edip karara veriyor Allah bu zulmu kabul etmesin akp turkiyeye en buyuk zarar veren partidir .receb ve sülo oldugu surece bu ulkede demekrasi adalet esitlik olmaz yobazlik dincilik olur sadece dindarlik degil haa dincilik

Vanli
Vanli - 7 ay Önce

Buda filmci cubeblide hepsi iktidarin akpnin adami akp bunlari fetoda oldugu gibi kullaniyor bunlar dinini bilmeyen akillari calismayan cahillerdir bunlari kullanmaz bilgili akilli insandan daha kolaydir bu yuzden dine oynuyor akp oy aliyor kapiyor bunlardan sonra iktidar olunca hemen guc ve liderlik savasina girdikleri icin bunlari hemen damgalayip devre disi birakiyor akpde hoca efendiler istismarcilar selefiler bitmez en buyuk tehlike akpdir ki bunlara guc destek veriyor bu yuzden bunlar guc sahibi olup bigun turkiyeye zarar veriyorlar olduruyorlar insanlari .bu sefer bunlar bisey yapinca yine akp bu durumu kullanip bu sefer demekrasi laflari yapio milleti onlerine atip ölumlerine sebep oluyor bunlari gormeyen birine artik bisey demiyorum

Vanli
Vanli - 7 ay Önce

Sayin editor sizden rcam korkmadan baskasi gibi yalakalik yapmadan yorumlarimiz yayinlayin sert elestirileri dahil hakaretlileri demiyorum tabi o acidan haklisiniz hakaret varsa

SIRADAKİ HABER