Sedat Peker'in basın danışmanı: 'Kendisine yaptırılmak istenen birtakım şeyleri yapmamak için Türkiye'den çıktı'

Emre Olur, Sedat Peker'in ülke değiştirip videolarına devam edeceğini söyledi

Sedat Peker'in basın danışmanı: 'Kendisine yaptırılmak istenen birtakım şeyleri yapmamak için Türkiye'den çıktı'

Gazeteci Alişer Delek, Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur'un Peker'le ilgili sorduğu sorulara verdiği cevapları paylaştı. Olur, Sedat Peker'in kendisinden istenen bazı işleri yapmadığı için Türkiye'yi terk etmek zorunda kaldığını öne sürdü. 

'HAFTAYA ÜLKE DEĞİŞTİRİP VİDEO YAYINLAMAYA DEVAM EDECEK'

Delek'in "Neden Peker yeni video yayınlamıyor? Vaz mı geçti, bir pazarlık içerisinde mi?" sorusuna Olur, "Birleşik Arap Emirlikleri polisleri video yayınlamaya devam ederse hayati tehlikesinin artacağı uyarısında bulundu. Haftaya ülke değiştirip yeni videosunu yayınlayacak. Video yayınlandığında konum, teknolojik yazılımlar/ürünlerle kolayca bulunabilir olduğu için güvenlik zaafı oluşturuyor" şeklinde cevap verdi.

Olur, Sedat Peker'in Türkiye'den ne zaman çıktığı sorusunu ise, "Aralık 2019 ya da Ocak 2020. İstanbul Florya havalimanı, özel kiralık jet. Ödeme 20 bin Euro, bir arkadaştan borçla. Jet normalden fazla bekletiliyor havalimanında, yaklaşık bir saat, sonra ayrılıyor limandan" diyerek cevapladı.

Ülke değişikliğini kendi imkanlarıyla yapacaklarını söyleyen Olur, Peker'in yurtdışında çıkma sebebi için ise, "Türkiye’den çıkma sebebi yaptırılmak istenen birtakım şeyler. Onları yapmamak için Türkiye'den çıktı. Zamanı gelince onlar da herkes tarafından bilinir" dedi

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 10:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER