Sarıgül'ün partisi Cumhur İttifakı'na mı katılacak?

Mustafa Sarıgül'ün CHP'den ayrılıp yeni bir siyasi parti kuracağı ve Cumhur İttifakı’na katılacağı öne sürülüyor

Sarıgül'ün partisi Cumhur İttifakı'na mı katılacak?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Mustafa Sarıgül’ün kuracağı partinin büyük bir olasılıkla AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı safında yer alacağını söyledi.

CHP'li Tekin'in iddiasına göre Sarıgül'ün atadığı bazı isimler iktidara yakınlığıyla biliniyor.

Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Gürsel Tekin ile yaptığı görüşmeyi şöyle aktardı:

Mustafa Sarıgül'ün CHP'den ayrılıp yeni bir siyasi parti kuracağı belirtiliyor. Türkiye'nin CHP'ye ihtiyaç duyduğu bir dönemde mutlaka CHP içinde birtakım sorunlar ortaya çıkıyor.

37 yıldır CHP'nin içinde yer alan, İstanbul İl Başkanlığı, CHP Genel Sekreterliği görevlerinde bulunan, halen İstanbul Milletvekili olan, sokağın nabzını en tutan isimlerden Gürsel Tekin'in bu konuda söyleyecekleri ve önemli iddiaları var. Gürsel Bey'i dinliyorum:

‘SARIGÜL'ÜN KAPISINA GİDİP MİTİNG YAPANLAR BENDEN ÖZÜR DİLESİN’

Şimdi Sayın Sarıgül parti kuruyormuş. Yolu açık olsun. Ben 2013 yılında  ‘CHP'nin, yakıtı bitenlerin yakıt ikmali yaptığı yer olmadığını' söylediğimde dönemin genel başkan yardımcıları, şimdi ki genel başkan yardımcılarının bazıları beni suçladı.

Önce Sayın Sarıgül'ün kapısına giderek, sonra CHP Genel merkezi önünde Sarıgül'e özel miting yapanların, CHP tabanına özür borçları olduğunu hatırlatmak istiyorum.

‘SARIGÜL 'CUMHUR İTTİFAKI' SAFLARINDA OLACAK’

Neredeyse partimizde CHP'li olmak suç haline geldi. Benim o zaman Sayın Sarıgül'le bir husumetim mi vardı? Hayır. Şimdi Sayın Sarıgül parti kuruyor. Büyük bir olasılıkla Sarıgül'ün partisi Cumhur İttifakı saflarında olacak.

Şişli Belediyesi önünde halay çekenler, genel merkezin önünde davul çalanlar şimdi ne diyecekler merak ediyorum.

‘ÖZAL'IN ANAVATAN PARTİSİ YENİDEN CANLANDIRILIYOR’

Sarıgül'ün son üç aydır parti kurma hazırlıkları yaptığını, 81 il başkanını belirlediğini kaydeden Gürsel Tekin, atanan bazı isimlerin de iktidara yakın olduklarına dikkat çekti. Rahmetli Turgut Özal'ın kurduğu Anavatan Partisi de yeniden canlandırılıyor. Bakalım onun yeri neresi olacak?

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 23:07

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
ne ilk ne son
ne ilk ne son - 1 ay Önce

hiç bir ideolojisi olmayan bu adam CHP'ye istanbulda zarar verebilir... Ankara gökçekin zaferi bir DSP'linin Karayalçın'ın karşısına çıkması ile başladı...

liderlik
liderlik - 1 ay Önce

Bu adam bir defa kurultayda baykalın karşısına çıktı. Bir çok delege aslında bu herife oy vermek için kendini hazırlamıştı. Acak konuşması bir liderden çok sıkık yumrukları ile bir mahale kabadayısı görüntüsünde idi ve delegeler oy vermekten vazgeçti şovmene. Boş balonus.

SIRADAKİ HABER