Şanlıurfa’da, Suriyeli iki gazeteci boğazları kesilerek öldürüldü

IŞİD aleyhine haber yaptıkları öne sürülen iki Suriyeli gazeteci Urfa’da öldürüldü

Şanlıurfa’da, Suriyeli iki gazeteci boğazları kesilerek öldürüldü

Şanlıurfa’da haftalık Arapça yayınlanan ‘Ayn Vatan’ gazetesinin yazı işleri müdürü İbrahim Abdulkadir ile muhabiri Firaz Hamadi boğazları kesilerek öldürüldü.

Olay, öğle saatlerinde Atatürk mahallesinde meydana geldi. Suriye’deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen ve kiraladıkları evde birlikte kalan gazeteciler İbrahim Abdulkadir ile Firaz Hamadi, bıçakla boğazları kesilerek öldürüldü.

Üç katlı binanın ikinci katındaki daireye gelen yakınları, gazetecileri kanlar içinde bulunca, polis ve sağlık görevlilerini aradı. Verilen adrese gelen sağlık görevlileri gazeteciler İbrahim Abdulkadir ile muhabiri Firaz Hamadi’nin öldüğünü belirledi.

Suriyeli gazetecilerin cesetleri, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Cinayete ilişkin olarak, Suriyeli gazetecilerin IŞİD aleyhine haber yaptıkları, bu yüzden tehdit aldıkları öne sürüldü.

Polis olayla ilgili araştırma başlatırken, bölgedeki güvenlik ve mobese kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Polis, Suriyeli iki gazetecinin cesetlerini bulan ve olay yerinde bekleyen 7 Suriyeliyi ifadelerini almak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 13:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER