Sakarya'da Kürt işçilere saldırı: Siz burayı memleketiniz mi sandınız? Burası bizim

Saldırıdan sonra işçiler memleketlerine dönmek için yola çıktılar

Sakarya'da Kürt işçilere saldırı: Siz burayı memleketiniz mi sandınız? Burası bizim

Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamaya giden işçiler, işveren ve köylülerin saldırısına uğradı. İşçiler memleketlerine dönmek için yola çıktılar.

Mardin Mazıdağı'ndan Sakarya'ya giden 16 fındık işçisi, bu sabah işveren ve köylülerin saldırısına uğradı. Fındık işçileri, saldırı sonrası memleketlerine dönmek için yola çıktı.

HAKARET ETTİ

Mezopotaya Ajansı'nda yer alan habere göre, saldırıya uğrayanlardan Barış Demir, olaydan önce işverenle aralarında bir sorun olmadığını dile getirerek, “Biz sabah çalışmak için bahçeye gittik. İşveren gelip, ‘köpek sürüsü’ diye laf söyledi. Bunun üzerine bahçeden çıktık” dedi.

‘BURASI BİZİM MEMLEKETİMİZ'

Bahçeden çıktıkları için işveren tarafından “Siz burayı memleketiniz mi sandınız burası bizim” şeklinde tehdit edildiklerini aktaran Demir, “Bunun üzerine bize saldırdılar. 8 kişi 3 kişiye sopalarla saldırdı” şeklinde anlattı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 13:42

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurullah
Nurullah - 5 ay Önce

Kim

Umut
Umut - 5 ay Önce

Irkçılık oldukça.. Bu memleket asla düzelmez... Gururumuz varsa.. Bu tür faşistleri tarlalarında çakılmamamız gerekir

Murat
Murat - 5 ay Önce

İnsanlar oraya çalışmaya evlerine çocuklarının rızkını götürmek için gidiyor.Şerefsizlik değilde nedir bu.Bir taneside kadına tokat atıyor.Ülke bu ve bunlar gibiler yüzünden bu hale geliyor.

Sıtkı
Sıtkı - 5 ay Önce

Yaw ne oluyor ..Faşistler kürt veya Turk olsun. .hepsinin canı cehenneme. Lanet gelsin ırkçılık yapana ırkın i üstün gorene. .Bu ilkel hastalık ha bire hortlayip duruyor. ...

Atiye Okay
Atiye Okay - 5 ay Önce

Saldırganlar hakettikleri cezayı almalılar.Cezasızlik , göremezlik arttıkça bu ahlaksızlar çoğalır.Saldırganları lanetliyoruz.YETER !

Hur
Hur - 5 ay Önce

Yozgatlir hepsi vantan hanidir gevşekler

Zeyno
Zeyno - 5 ay Önce

Insanları kurt türk alevi sünni diye ayrım yapmayın hepimiz türk bayrağı altında yaşıyoruz madem o işçileri küçük görüyordunuz neden memleketlerinden getirip hakaret ediyorsun ki yazik bu millete artık

İşveren ışıkçı şerefsizdir eğer olay doğruysa yazıklar olsun
İşveren ışıkçı şerefsizdir eğer olay doğruysa yazıklar olsun - 5 ay Önce


SIRADAKİ HABER