Roboski'de tek sağ kurtulanın evi tarandı

100'ün üzerinde merminin kullanıldığı belirtildi…

Roboski'de tek sağ kurtulanın evi tarandı

Roboskî katliamından yaralı olarak kurtulan Servet Encü'nün evi kimliği belirsiz kişi veya kişilerce uzun namlulu silahlar ile tarandı. Evi tarandığı sırada evde bulunan Encü ve ailesinin saldırıdan yara almadan kurtulduğu belirtilirken, yapılan saldırıda 100'ün üzerinde merminin kullanıldığı belirtildi.

Dicle Haber Ajansının haberine göre Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Roboskî köyünde oturan Servet Encü'nün evine akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişi ve ya kişilerce uzun namlulu silahlar tarafından ateş açıldı. Encü'nün Zeviya Mahallesi'nde bulunan evi, ailenin evde bulunduğu sırada kimliği belirsiz kişilerce tarandı. Saldırıda şans eseri yaralananın olmadığı bildirildi. Saldırıda, yüzün üzerinde mermi kullanıldığı belirtildi. Saldırı sonrası, köylülerin olay yerine gittiği belirtildi. Yapılan saldırının, kim ve kimlerce yapıldığı öğrenilemedi.

Saldırının yapıldığı sırada ailesiyle beraber evde bulanan Servet Encü, evde oturdukları sırada evlerinin tarandığını belirterek, "Evimize en fazla 10 metre uzaklıkta ateş açıldığı belliydi. Çok şükür bana ve aileme bir şey olmadı. Evimde birçok mermi izi var. Çok sayıda mermi salonun kapısına isabet etti. Saldırı ardından Gülyazı Jandarma Tugay Komutanlığı'nı aradım. Zevîye Mahallesi'ne 5 dakika uzaklıkta bulunan Gülyazı Jandarma Tugay Komutanlığı'ndan, telefonu açan askerler 'Oraya gelsek de bir şey yapamayız. Karanlık olduğu için çalışamayız. Sabah gelerek olay yerini inceleyeceğiz' dedi" diye belirtti.

Encü, yapılan saldırıya ilişkin İHD'yi arayarak bilgilendireceklerini dile getirdi.

28 Aralık 2011 yılında yapılan hava bombardımanı sonucu 34 Kürt yurttaşın katledildiği olayda Servet Encü, yapılan ağır yaralı olarak kurtulmayı başarmıştı. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 20:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER