Rezidans inşaatındaki asansör katliamının 5 şüphelisine ek gözaltı

Gözaltı süreleri uzatıldı...

Rezidans inşaatındaki asansör katliamının 5 şüphelisine ek gözaltı

Asansör faciasıyla ilgili adliyeye sevk edilen 5 kişi, savcılık sorgularının ardından bir günlük ek gözaltı süresi kararı verilerek polis merkezine geri gönderildi

10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciası nedeniyle gözaltına alınan 5 kişi bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. 

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Torunlar GYO'nun Muhasebe Müdürü M. K., asansörü kuran Geda Majör'ün Genel Müdürü O. D., asansör teknisyenleri A. A. ve T. D. İle Ö. T., soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Erdal Bağcı tarafından sorgulandı.

Adliyeye davet ettiği S. E. ile birlikte toplam 6 kişinin ifadesini alan Savcı Bağcı, S. E.'yi serbest bırakırken, kalan 5 kişi için yarın saat 17.00'a kadar ek gözaltı süresi verdi. Ek gözaltı kararı ile birlikte 5 kişi, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne geri götürüldü.

Ek gözaltı süresinin 7 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlanacak olan ön rapor nedeni ile alındığı öğrenildi. Bilirkişiler ile irtibata geçen Savcı Bağcı'nın, ön raporun yarın saat 16.00'ya kadar makamına ulaştırılacağı bilgisini alınca ek gözaltı kararı verdiği belirtildi. Savcı Bağcı'nın, gelmesi beklenen ön rapor doğrultusunda tutuklama talep edip etmeyeceğine karar vereceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 14:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER