Polisin vurduğu Remziye Bor yaşamını yitirdi

Özel harekat polisleri tarafından vurulan Remziye Bor yaşamını hayatını kaybetti

Polisin vurduğu Remziye Bor yaşamını yitirdi

Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir Mahallesi'nde 19 Nisan'da evine baskın yapan özel harekat polisleri tarafından vurulan Remziye Bor yaşamını yitirdi.

28 gündür Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım servisinde uyutulan Bor'un doktorları dün yaptıkları açıklamada, Bor'un boynundaki yaranın enfeksiyon kaptığını ve durumunun kötüye gittiğini aktarmıştı.

Servise alındığı ilk günden bu yana solunum yetersizliği de yaşayan Bor'un yarım yaşamını yitirdiği duyuruldu. Bor'un cenazesinin Yüksekova götürülerek defnedileceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Remziye Bor, Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir Mahallesi'nde 19 Nisan'da evine baskın yapan özel harekat polisleri tarafından taranarak ağır yaralanmıştı.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'ne kaldırılan Bor'un vücudunun büyük bir kısmında felç oluşmuş ve bu süre içinde iki kez ameliyat edilmişti. Vurulduğunda 7 buçuk aylık olan bebeği Neval ise 25 Nisan'da sezaryenle alınmıştı.

28 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Bor'u katleden polisler ile ilgili herhangi bir hukuki süreç ise halen başlatılmadı.

(Kaynak: DİHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 14:23
YORUM EKLE