Pınar Gültekin'in babası: Davadan vazgeçmemi isteyen Girgin'di 

Gültekin, 4 Ocak'ta yapmayı düşündüğü açıklamayı çıkan haberler nedeniyle bugün yaptığını söyledi 

Pınar Gültekin'in babası: Davadan vazgeçmemi isteyen Girgin'di 

Muğla'nın Ula ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin kendisini arayarak kızını katleden kişiden şikayetçi olmamasını isteyen CHP milletvekilinin Süleyman Girgin olduğunu söyledi. 

Daha önce 4 Ocak'ta yapacağı açıklamayı medyada çıkan iddialar nedeniyle bugün açıklama yaptığını ifade eden Sıddık Gültekin, kendisini arayan kişinin CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu dedi. 

Gültekin, "Taziye dileklerinde bulundu. Taziye dileklerinden sonra, 'Vazgeç, kamu davası devam ediyor' dedi" diye konuştu.  

Gültekin, "Ayın 23’ünde aradı. Muğla milletvekili Süleyman Girgin olduğunu söyledi. Taziye dileklerini iletti. Taziye kelimesinden sonra 'davadan vazgeç' dedi bana. Kamu davası devam eder. Biz senin yanındayız ne gerekiyorsa yapacağız dediler. Karşı tarafın annesinin de CHP ilçe başkanlığında olduğunu biliyorum. Olayın ardından istifa etti. Aynı partideler. Söylediğim kelimeler, harfi harfine doğrudur. Aksi ispat edilirse intihar ederim demişim. Kızınız olursa siz kabul eder misiniz? Ben kabul etmedim" şeklinde konuştu. 

'CHP YÖNETİCİLERİ ARADI' 

Girgin'im kendisini defalarca aradığını ve davadan vazgeçmesini istediğini savunan Gültekin, "Benim kızıma Muğla'da iftiralar atıldığı için bu davadan vazgeçmeyeceğim. Ben yaşayan bir ölüyüm" şeklinde konuştu. Hiçbir partiye üye olmadığını ve CHP'yi değil kişileri şikayet ettiğini belirten Gültekin, parti yöneticileri Veli Ağbaba ve Özgür Özel'in de iddianın gündeme gelmesinin ardından kendisini aradıklarını söyledi.  

Sıddık Gültekin, "Özgür Özel bey, böyle bir kişinin partilerinde bulunmasına izin vermeyeceklerini söyledi" dedi. 

CHP’Lİ GİRGİN İDDİALARI REDDETTİ 

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge'ye yazılı açıklama gönderen CHP milletvekilinin Süleyman Girgin, ilk olarak şu açıklamada bulundu: 

"Pınar Gültekin cinayetine ilişkin yazınızı herkes gibi dehşetle okudum ve ürperdim. Yazıda bir Muğla milletvekilinin işaret ediliyor olması nedeniyle zan altında kalan 4 Muğla milletvekili olarak hızla görüntülü bir görüşmeyle bir araya geldik. Yazıyı değerlendirdik. Diğer 3 Muğla milletvekili arkadaşım davayla ilgilendiklerini ancak aileyle hiçbir zaman bir görüşme yapmadıklarını ifade ettiler. Yazınıza konu olan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’e taziye telefonu açan tek milletvekili olarak konuya açıklık getirmesi gerekenin ben olduğum kanaatine vardım. "Ben, 22 Temmuz’da cenazenin Bitlis’in Hizan ilçesinde defnedilmesinin ardından 23 Temmuz günü saat 18.57 civarında cep telefonumdan kendisiyle 1-1.5 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdim. Görüşmede yalnızca taziye dileklerimi ve olaydan duyduğum üzüntüyü ilettim. Yazıda bahsi geçen ifadeleri kullanmam mümkün değildir.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER