Ped satışı yasağı TT oldu: Regl olmak yasaklandı mı?

İçişleri Bakanlığı'nca 81 ile gönderilen market tedbirleri konulu genelgede "zorunlu ihtiyaçlar" dışındaki ürünlerin satışı yasaklandı

Ped satışı yasağı TT oldu: Regl olmak yasaklandı mı?

Market genelgesi ile "ped" yasağı getirilmesine tepki gösteren kadınlar, "Regl olmak yasaklandı mı?" diye sordu.

Türkiye'de "tam kapanmanın" uygulanmasının ardından İçişleri Bakanlığı'nca 81 ile gönderilen market tedbirleri konulu genelgede "zorunlu ihtiyaçlar" dışındaki ürünlerin satışı yasaklandı.

Marketler, tam kapanma döneminde alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünleri satamayacak. Genelgeye göre marketlerde tüm gıda ve temizlik ürünleri satılabilecek fakat cinsel sağlık ürünlerine yasak getirilmesi sosyal medyada büyük tepki topladı. 

Twitter'da TT olan #PedYasaklanamaz etiketine çok sayıda kullanıcı paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımlarda bazı marketlerin keyfi olarak ped satışı yapmadığı dile getirildi.

Ped yasağına tepki gösteren CHP Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Leyla Karakaş, "Madem genelgede zorunlu ihtiyaç diye belirtiliyor. Ped kadınların zorunlu ihtiyacıdır, böyle bir yasağı şiddetle kınıyorum. Ne yapsın kadınlar yasağın bitmesini mi beklesin, regl olmak için?" diye sordu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
maske mesafe ve aşıya karşı
maske mesafe ve aşıya karşı - 1 ay Önce

bunlar hep muhalefet yüzünden hükümeti aşı niye yok niye tedbir almıyorsun diye diye durumu bu hale getirdiler.alkol yasaklamışmış ulen nefes almak yasak.şu saçma ağıza bez bağlama işini kimse bir şey demedi her yerde yazıyoruz bu bir sağlık krizi değil finansal kriz para yok bankalardan para çekilmesin diye sağlık krizini bahane ediyorlar.maalef muhalefette çanak tutuyor onlarda oy alırlar bu gidişle he babayı alırlar.

amaç ne
amaç ne - 1 ay Önce

gidin internetten alışveriş yapın diyorlar neden hep para yok hemde daha hızlı vergi toplama hemde daha denetlenebilir olduğu için.

SIRADAKİ HABER