Özgür Demirtaş ve Hilal Kaplan Twitter'da birbirine girdi: Dünün FETÖ'cüsü

Özgür Demirtaş Twitter'da kendi özgeçmişinin dolaşıma sokulmasına tepki gösterdi

Özgür Demirtaş ve Hilal Kaplan Twitter'da birbirine girdi: Dünün FETÖ'cüsü

Akbank’ta yaşanan dijital krizi Özgür Demirtaş ve Hilal Kaplan arasında kavga patlattı. Demirtaş Hilal Kaplan’a ‘trollerini üzerimden çek’ diye tepki gösterdi.
Abone ol
Twitter, Özgür Demirtaş ve Hilal Kaplan'ın tartışmasıyla çalkalandı. Akbank'taki krizle başlayan atışma Kaplan'ın Trump'a sorduğu soruyla devam etti. Demirtaş Kaplan'a trol derken, Kaplan "Senin gibi Amerikan uşağı değilim." cevabı verdi.

Akbank’ta yaşanan sıkıntılar üzerine Twitter’da kullanıcılar Özgür Demirtaş Akbank’ın yönetim kurulu üyesi olduğu için ‘sessiz kalmakla’ suçladı. Demirtaş bunun üzerine Hilal Kaplan’ı etiketleyerek “Hilal: Trollerini üzerimden çek. Eğer sizden korktuğumu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Trollerini üzerimden çek.” yazdı.

Hilal Kaplan: Trolbaşı ekonomist görünümlü şovmen

Bunu gören Kaplan, Akbank’taki sorundan Demirtaş’ın da sorumlu olduğu vurgusuyla “Milyonlarca insan yönetiminde olduğun Akbank tarafından mağdur  edilmişken, utanmadan mağdur rolü yapma. Trol görmek istiyorsan beni hedef gösterdiğin takipçilerine bak. Trollerim olsaydı, saatlerdir TTde olmazdım; varsa bir trolbaşı alası sensin ekonomist görünümlü şovmen.” şeklinde cevap verdi.

Demirtaş Twitter'da kendi özgeçmişinin dolaşıma sokulmasına tepki göstererek "Zerre kadar zekaları yok bu AKtrollerin. Hiçbir yetkim ve sorumluluğum olmayan, İCRA değil Bağımsız YK üyesi olduğum bankadaki teknik IT ile ilgili arızayı bana bağlamaya çalışırken bir de başarılar ile dolu Biyografimi ekliyorlar twite. Sayelerinde Tabanları da beni tanıyor :-)" dedi

Demirtaş  Trump'ın sözlerini hatırlattı Kaplan "Amerikan uşağı değilim" dedi. 

Özgür Demirtaş, Hilal Kaplan'ın ABD'de Recep Tayyip Erdoğan-Donald Trump basın toplantısında sorduğu soruyu hatırlattı. "Sen bir de utanmadan profiline koyduğun Donald Trump'ın siz gazetecimisiniz Trol müsünüz diye sorduğu kişi değil misin?" diye sorunca Kaplan'dan cevap gecikmedi: "Trump “Devlet gazetecisi misin” demişti; senin gibi Amerikan uşağı olsam öyle demezdi.. Beyaz Saray’da Amerikan Başkanına sorduğum sorudan ancak gurur duyarım. Sen CVleri göndermeye devam et; belki görürler " şeklinde cevap verdi.

Hilal Kaplan: Sen YPG'nin tarafında mısın?

Demirtaş, Hilal Kaplan'ı gazeteci olmamakla suçlayarak "Trump’ın önünde rezil olup rezil olduğunu bile anlayamayacak zekada olmak Hilal: Devletin gazetecisi olmaz. Aynı zamanda Devlet ve Hükümet aynı şey değildir. Gazeteci bağımsız olur. Sen gazeteci değilsin. Ne olduğunu sor kendine." yazdı.

Kaplan da Trump'a sorduğu soruyu savunarak "ABD Başkanı’na “YPG elebaşını ağırlayacak mısın” diye sormak hükümet taraftarlığı ise sen YPG’nin tarafında mı kaldın o zaman? Ayrıca senin beni nasıl tanımladığın umrumda mı sandın damak çikolata :) Beni susturmuş olduğunu sanma diye mecburen yazıyorum artık. Zavallı ya, çattık" diye cevap verdi.

DÜNÜN FETÖ'CÜSÜ 

Demirtaş da Hilal Kaplan'ı FETÖ'cülükle suçlayarak "Dünün FETÖcüsü gelmiş insanları Amerikancılık ile suçluyor... Halk bunları yemiyor artık benden söylemesi." dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 20:24

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER