Özgür Demirtaş'tan Atilla Yayla'ya: Anladığım kadarı ile çıkarınız için Siyasal İslam’a yanlayan bir liboşsunuz

Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile Atilla Yayla sosyal medyada atıştı

Özgür Demirtaş'tan Atilla Yayla'ya: Anladığım kadarı ile çıkarınız için Siyasal İslam’a yanlayan bir liboşsunuz

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medyada kendisini hedef alan Atilla Yayla'ya "Anladığım kadarı ile çıkarınız için Siyasal İslam’a yanlayan bir liboşsunuz" diye yanıt verdi.

Liberal Düşünce Topluluğu kurucusu Atilla Yayla, sosyal medya hesabından Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ı hedef alan bir paylaşımda bulundu. Yayla, paylaşımında “Adam Akbank YK üyesi ve böylesine partizan. İlginç bir durum doğrusu. Banka buna nasıl müsaade ve tahammül ediyor anlamak zor” dedi.

‘ULUSLAR-ARASI AKADEMİK YAYININIZ OLMADIĞI İÇİN SİZİ TANIMIYORUM’

Özgür Demirtaş da bu paylaşımı üzerine Yayla'ya Twitter hesabından yanıt verdi. Demirtaş, Yayla'ya seslenerek şu ifadeleri kullandı:

"Uluslar-arası akademik yayınınız olmadığı için sizi tanımıyorum. Anladığım kadarı ile ÇIKARINIZ için Siyasal İslam’a yanlayan bir LİBOŞsunuz. Ben Özgürlükçü bir insan olduğum için: ‘O yüzden mi sizi Bakan’ın Üniversitesine aldılar’ demeyeceğim. Benim hiçbir siyasi partiyle bağım yok (olsa 5 dkda kayıtları çıkarırlar). Ama sizin profiliniz siyasi parti RT’si kaynıyor. Önce insan kendine bakmalı. Ben Türkiye’deki 10 pozisyonumun 3-5’ini bıraksam bana bir şey olmaz. Ama siz Edirne’nin Batısı, Van’ın doğusunda HİÇsiniz.

Bu arada bana yazdığınız: Vergisini verdiğim, alnımın akıyla yaptığım işlerimden birine bir TEHDİTdir. Bunu da TÜM TÜRKİYE not etti.”

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 19:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
kelimeleri iyi seçin
kelimeleri iyi seçin - 1 hafta Önce

siyasal islam kelimesi yerine araçsal islam kullanın daha iyi. neden sen siyasal islam deyince durumun farkında olmayan gerçekten islam inancına sahip tabanı onların kucağına bırakıyorsunuz yani onları gerçekten islam siyaseti islam fırkası islam partilerinden biri sanıyor herhalükarda onların tarafını tutuyor yani kafayı kullanın biraz.sen müslüman değilmisin böyle siyasal islam kelimesi kullanınca sen müslüman olmadığın karşı tarafın müslüman olduğu algısı daha çok oluşuyor toplumda.bu siyasal islam kelimesini sizin gibi anlayanlar okur yazar insanlar bunlar toplumun yüzde 10 bile olmayabilir.

Mahir Renas
Mahir Renas @kelimeleri iyi seçin - 1 hafta Önce

Hayır onca yazılan yazıdan sadece eleştiri konusu yaptığınız “Siyasal İslam” kelimesi mi? Bu kadar mı boş gözlerle bakıyorsunuz hayata, bu kadar mı farklı fikirleri anlama yetiniz yoktur. Pes diyorum.

SIRADAKİ HABER