Özgür Demirtaş'tan '128 milyar dolar' açıklaması: Necmettin Batırel Bey dinlenmiş

'4-5 yıl önce katıldığım bir TV programında Necmettin Batırel bey Şak bir 10 Milyar Dolar, şak bir 10 Milyar Dolar daha satarız çil yavrusu gibi dağılırlar ve Dolar/TL artmaz diyordu. Ben de neden bunun çalışmayacağını sakin sakin anlatmıştım.'

Özgür Demirtaş'tan '128 milyar dolar' açıklaması: Necmettin Batırel Bey dinlenmiş

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, "128 milyar dolar" tartışmalarına ilişkin, Necmettin Batırel'in "Şak bir 10 milyar dolar, şak bir 10 milyar dolar daha satarız, çil yavrusu gibi dağılırlar" açıklamasını hatırlatırken, "Necmettin Batırel bey dinlenmiş..." dedi.

"Bana 128 Milyar doları yazsana diyip duruyorsunuz. Senin uzmanlık alanın diyorsunuz" diyen Demirtaş, "Ne yazayım? zaten açıklama yapıldı ya" ifadesini kullanarak şunları yazdı: 

"4-5 yıl önce katıldığım bir TV programında Necmettin Batırel bey Şak bir 10 Milyar Dolar, şak bir 10 Milyar Dolar daha satarız çil yavrusu gibi dağılırlar ve Dolar/TL artmaz diyordu. Ben de neden bunun çalışmayacağını sakin sakin anlatmıştım. Bugün Merkez Bankası açıklama yaptı: Dolar/TL de hareketleri dizginlemek için kullanılmış o rezervler. Yani Necmettin Batırel bey dinlenmiş..."

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 16:22

YORUM EKLE
YORUMLAR
ülke nasıl batırılır oyunu
ülke nasıl batırılır oyunu - 2 ay Önce

tiyatro gibi ülkeyiz bunları izleyince hiç bir şey tesadüf değil tamamen kurgulanmış oyunu oynuyorlar herkes

SIRADAKİ HABER