Orman Bakanı 'Kandil'i yerle bir edeceğiz' dedi, savaş uçakları Kandil'de sivilleri vurdu: 10 ölü

Zergelê köyününe yönelik saldırıda hayatını kaybedenlerin çoğunun kadın ve çocuk olduğu belirtiliyor

Orman Bakanı 'Kandil'i yerle bir edeceğiz' dedi, savaş uçakları Kandil'de sivilleri vurdu: 10 ölü

Türksavaş uçaklarının PKK kamplarının bulunduğu bölgelere yönelik hava saldırıları sürerken, uçakların Kandil'de sivil bir yerleşim yeri olan Zergelê köyünü sabah saat 04.00'te bombaladığı öğrenildi.

DİHA'daki habere göre 8 roketin isabet ettiği köyde, 10 sivil yaşamını yitirdi, 15'i ağır çok sayıda sivil de yaralandı.

Hedef seçilerek vurulan köyün yerle bir olduğu kaydedilirken, ölü ve yaralı sayısının daha da artabileceği bildirildi. Enkaz altında olanların da bulunduğu belirtildi.

AMED DİCLE, ORMAN BAKANI'NIN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Diğer taraftan gazeteci Amed Dicle, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "Kandil'i yerle bir edeceğiz" sözlerini anımsatarak, "İlk icraatları bir köyü yok etmek oldu. Maalesef çok sayıda kadın ve çocuk katledildi," diye yazdı.


Katliama dair ait ilk görüntüler ise RojNews tarafından paylaşıldı. Sosyal medyada da dolaşıma giren görüntülerde sivil halkın ölü ve yaralıları taşıdıkları görülüyor:

(DİHA, Demokrat Haber / Fotoğraflar: RojNews)

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2015, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel
Emel - 3 yıl Önce

Hamile bir kadın da katledilmiş

TÜRKİYEM
TÜRKİYEM - 3 yıl Önce

300 ki̇şili̇k pkk kampı yok edildi.. çarpıtmayınız...

Suruçlu
Suruçlu - 3 yıl Önce

Kandil Dağı'nda PKK lı hayvanlardan başka sivilmi varda siviller ölüyor. Eğer iddia ettiği gibi köylüler ve Yardıma gidiyorlarsa onlarda terörist gebersinler.

izmitin yerlisi
izmitin yerlisi - 3 yıl Önce

pkk mesru bi teskilat terör teskilati degil sivilleri vuran terörist türk ordusu. zorlan askere alinan askerlerle kurulmus. insana insan diyemiyen gebersin diyenle harp etmek vaciptir. müzakere medeni olanlarla yapilir.

mert
mert - 3 yıl Önce

tamamıyle gerçek dışı bir haber.masum ayaklarına yatmaya başladılar...

mert
mert - 3 yıl Önce

adamlar pkk leşlerini taşıyor....

Tarafsiz
Tarafsiz - 8 ay Önce

Her kim ki zulüm taraftarı Allah onları kahretsin. Kurusun onların çocukları da güzel günler görmesin . Kim mazlum sa Allah onları güçlendirsin korusun cennetine ödüllendirdi. Amin.