ORC seçim anketine göre Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun oy oranları

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu bir seçimde ne kadar oy alır?

ORC seçim anketine göre Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun oy oranları

Türkiye'nin gündemine girmeye hazırlanan iki yeni partiyle ilgili ORC araştırma şirketi bir anket yaptı. 'Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz' sorusunu deneklere yönelten ORC, 'Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun oy oranını da araştırdı.

PARTİLERİN OY ORANI

Araştırma şirketi deneklere ilk olarak 'Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz' sorusunu yöneltti. Bu soruya gelen yanıtta AK Parti yüzde 30.6 çıkarken CHP yüzde 26.5, MHP yüzde 14.2, HDP yüzde 8.1, İYİ Parti yüzde 3.9, Saadet Partisi ise yüzde 1.7 oranında oy alıyor.

ALİ BABACAN VE AHMET DAVUTOĞLU'NUN OY ORANI

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun oy potansiyelleri merak konusuydu. ORC bu soruyu da deneklere yöneltti. Ali Babacan barajı geçecek bir oy oranına sahip görünürken, Ahmet Davutoğlu hüsrana uğrayacak. Ankete katılanların yüzde 11.6'sı Ali Babacan'a oy veririm derken, Ahmet Davutoğlu'na oy veririm diyenlerin yüzdesi 8.5'te kaldı.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
erken seçime karşıyız
erken seçime karşıyız - 1 yıl Önce

parti kurunca hemen erken seçim istiyorlar millet hemen bunları seçecek sanki ayrılın mecliste bir poz verin endamınızı duruşunuzu görsünler bakalım önce.çocuk oyuncağı seçimlerin ülkeye maliyetini soran yok tabi.

SIRADAKİ HABER